Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Sąd Okręgowy we Włocławku będzie miał nową siedzibę (komunikat)

04.10.2023, 16:48aktualizacja: 04.10.2023, 16:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Sąd Okręgowy we Włocławku będzie miał nową siedzibę

– Chcemy, żeby polskie sądownictwo było nowoczesne. Żeby gwarantowało komfortowe miejsce pracy oraz dostęp do technologii pozwalających pracować w sposób optymalny i szybko komunikować się w ramach toczonych postępowań – powiedział Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na dzisiejszej (4 października) konferencji prasowej we Włocławku.

Wydarzenie miało miejsce przed nową siedzibą Sądu Okręgowego we Włocławku, której budowa zakończy się w połowie listopada.

– To bardzo duża i ważna inwestycja, której wartość wynosi prawie 80 milionów złotych – poinformował minister. – Nowy budynek znacząco poprawi warunki przede wszystkim dla mieszkańców, którzy trafiają do sądu, aby załatwić swoje sprawy, ale również dla sędziów i innych pracowników sądu – dodał.

Nowa siedziba Sądu Okręgowego we Włocławku to nowoczesny czterokondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 6115 m2. Przewidziano w nim 16 sal rozpraw, w tym salę przystosowaną dla osób niebezpiecznych, oraz osiem sal z wydzieloną komunikacją dla konwoju. Nowy budynek sądu będzie spełniał najwyższe standardy dla sprawowania wymiaru sprawiedliwości. Zapewni bezpieczne i sprawne realizowanie zadań sądownictwa, w warunkach gwarantujących jego powagę i godność.

W ciągu ostatnich pięciu lat na terenie województwa kujawsko-pomorskiego Ministerstwo Sprawiedliwości zrealizowało trzy inne duże inwestycje. W 2017 roku zakończyła się rozbudowa i przebudowa budynku Sądu Rejonowego w Bydgoszczy (wartość inwestycji – ponad 24 mln zł). W 2020 roku został oddany nowy budynek Sądu Okręgowego w Bydgoszczy (wartość inwestycji – ponad 18 mln zł). A w ubiegłym roku zakończyła się budowa nowej siedziby dla Sądu Rejonowego w Toruniu (wartość inwestycji – ponad 150 mln zł).

Łączny koszt tych inwestycji wyniósł prawie 200 milionów złotych. To połowa środków czyli wydanych na wszystkie zrealizowane w tym czasie inwestycje budowlane w całej apelacji gdańskiej. Jednocześnie Ministerstwo Sprawiedliwości zainwestowało ponad 115 mln zł w zakup sprzętu na wyposażenie sądów apelacji gdańskiej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

sar/ par/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.10.2023, 16:48
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ