Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Stoisko Ministerstwa Sprawiedliwości oblegane podczas Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera (komunikat)

03.06.2023, 18:39aktualizacja: 03.06.2023, 18:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Na stoisku Ministerstwa Sprawiedliwości Sędzia Dobrej Zabawy uczył naszych gości jak ładnie narysować paragraf – charakterystyczny znak, który zwykle stawiany jest na początku przepisów prawa. Wielu najmłodszych uczestników pikniku z zapartym tchem śledziło występy zaproszonego przez nas teatru lalek Marko. Dzieci chętnie włączyły się do wspólnej zabawy i razem z Kuglarzem, Smokiem Antonim, Krową Łaciatą, Chińskim Cesarzem oraz innymi bajkowymi postaciami, ochoczo śpiewały wykonywane podczas przedstawień piosenki.

Bardzo popularne były zorganizowane na stoisku Ministerstwa Sprawiedliwości gry zręcznościowe – multi hokej, wyścigi się na mega stopach i strzały z mega procy. Szczególne zainteresowanie wzbudziły mniej znane gry. Kukurydziak to zabawa polegająca na wrzucaniu woreczków do punktowanych otworów na drewnianej tablicy. Z kolei kepelrunk polega na usuwaniu pojedynczych drewnianych patyczków – powtykanych uprzednio w górną część podłużnego kosza – w taki sposób, aby spoczywające na patyczkach piłeczki nie spadły na ziemię. Natomiast miłośnicy gier logicznych doskonale bawili się grając w jengę, kółko i krzyżyk oraz 4 w rzędzie, wszystko w rozmiarze XXL.

Zgodnie z oczekiwaniami gwoździem programu okazał się pokaz tresury i pracy psa specjalnego.

Owczarek niemiecki Nari wśród wielu niepozornie wyglądających paczek bezbłędnie wskazywał te niebezpieczne. Pies na co dzień pomaga funkcjonariuszom Służby Więziennej w wykrywaniu narkotyków. Jest wykorzystywany m.in. do kontroli pojazdów, osób wchodzących na teren aresztu, cel i miejsc zatrudnienia osadzonych. Nari, który w marcu skończył pięć lat, mieszka ze swoim opiekunem, a w czasie wolnym od służby najbardziej lubi bawić się piłeczką.

Opuszczając piknik „Ogrody przygód” nasi goście zabierali ze sobą nie tylko wspomnienie dobrej zabawy, lecz także pamiątkowe upominki, wylosowane w Kole Fortuny, oraz własnoręcznie sklejone Wagi Sprawiedliwości.

Dziękujemy za tak liczny udział we wspólnej zabawie! Był to niezapomniany, wesoło spędzony dzień.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ ms/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.06.2023, 18:39
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ