Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Wiceminister Michał Woś na uroczystym otwarciu nowego gmachu Sądu Rejonowego w Wejherowie (komunikat)

24.09.2021, 18:25aktualizacja: 24.09.2021, 18:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MS informuje:

- Ta inwestycja zagwarantuje sprawną pracę orzeczników i pracowników administracyjnych w odpowiednich warunkach i znacznie lepszą obsługę wszystkich, którzy korzystają z pomocy sądu – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś podczas uroczystego otwarcia nowego gmachu Sądu Rejonowego w Wejherowie.

Michał Woś dziękował lokalnemu samorządowi i wszystkim, którzy przyczynili się do zakończenia tej ważnej inwestycji. Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podkreślił, że to historyczny dzień dla miasta. Mówił też o dobrej współpracy z resortem sprawiedliwości podczas realizacji ważnej dla całego regionu inwestycji.

Koszt inwestycji to 52,6 mln zł. Dzięki nowemu budynkowi powstały odpowiednie udogodnienia, niezbędne dla sprawnego rozpatrywania spraw interesantów. Wcześniej Sąd Rejonowy w Wejherowie pracował aż w sześciu różnych budynkach - czterech w Wejherowie i dwóch w Pucku. Teraz nowy gmach przy ul. Wniebowstąpienia 4 pozwoli również na znaczne obniżenie kosztów funkcjonowania sądownictwa w regionie.

Problemem utrudniającym pracę sądu był przede wszystkim brak wystarczającej powierzchni. Teraz nie będzie już ciasnych pomieszczeń - nowy gmach ma ponad 8000 metrów kwadratowych - cztery piętra i kondygnację podziemną, gdzie znajdą się archiwa, magazyny, pomieszczenia techniczne i gospodarcze. W budynku są sale rozpraw z pokojami narad i pokojami dla świadków, pokoje dla sędziów, referendarzy oraz dla zespołu kuratorskiego.

Gmach jest także w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Działają tu trzy windy, które pozwalają na swobodny dostęp na wszystkie kondygnacje. Parking ma 51 miejsc postojowych, w tym 10 dla osób niepełnosprawnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mchom/ jann/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.09.2021, 18:25
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ