Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Wiceminister Sprawiedliwości Sebastian Kaleta z wizytą w Londynie (komunikat)

19.09.2023, 14:02aktualizacja: 19.09.2023, 14:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta podczas dwudniowej (17-18 września br.) wizyty w Londynie rozmawiał w Ministerstwie Sprawiedliwości Wielkiej Brytanii z wiceministrem sprawiedliwości Mike’m Freerem. Spotkał się także z Polonią i złożył wieniec pod pomnikiem Polish Air Force Memorial.

Rozmowy w brytyjskim Ministerstwie Sprawiedliwości dotyczyły m.in. prac nad ustanowieniem międzynarodowego mechanizmu kompensacyjnego za zbrodnie i zniszczenia na Ukrainie, który miałby pochodzić z zagranicznego majątku Rosji. Tematem była też działalność Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) na rzecz rozliczenia rosyjskich zbrodni wojennych. Poruszono także kwestię immunitetu Władimira Putina w świetle nakazu jego aresztowania wydanego przez MTK.

Poza oficjalnymi rozmowami, wiceminister Sebastian Kaleta wziął udział w pikniku rodzinnym na cześć polskich pilotów walczących w Bitwie o Anglię. Patronem wydarzenia była Ambasada RP w Wielkiej Brytanii. Oprócz tego wiceminister Sebastian Kaleta uczcił pamięć lotników polskich walczących po stronie aliantów podczas II wojny światowej, składając wieniec pod pomnikiem Polish Air Force Memorial. Odwiedził także siedzibę Polskiej Organizacji Społeczno-Kulturalnej, gdzie spotkał się z Polonią.

Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwo Sprawiedliwości

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

oloz/ sdd/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.09.2023, 14:02
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ