Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Wiceminister sprawiedliwości wręczył powołania oficerom Służby Więziennej (komunikat)

28.03.2023, 14:08aktualizacja: 28.03.2023, 14:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś wręczył 28 marca br. podpułkownikowi Maciejowi Koniorowi powołanie na stanowisko Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach. Na wniosek Dyrektora Generalnego Służby Więziennej Minister Sprawiedliwości powołał także płk. Łukasza Górnego na stanowisko Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach. Pułkownik Górny został przewodniczącym Rady Komendantów Ośrodków Szkolenia SW.

Pułkownik Łukasz Górny pełni służbę od 1 maja 2001 r. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim (prawa i wolności człowieka), a także na Uniwersytecie Wrocławskim (prawo karne wykonawcze). W swej karierze był m.in. od marca 2013 r. dyrektorem Aresztu Śledczego w Częstochowie, a od 23 marca 2020 r. pełnił funkcję Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach.

Podpułkownik Maciej Konior, dotychczasowy dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu, ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim. Służbę w SW pełni od maja 2009 r. Przez cały ten czas związany był z Zakładem Karnym w Raciborzu, zajmując m.in. stanowiska młodszego inspektora działu kadr, młodszego inspektora działu ochrony, zastępcy kierownika tego działu. We wrześniu 2019 r. powołany został na stanowisko zastępcy dyrektora w ZK w Raciborzu, a dyrektorem tego zakładu został 1 marca 2020 roku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mok/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.03.2023, 14:08
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ