Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu (komunikat)

20.05.2022, 15:34aktualizacja: 20.05.2022, 15:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś 20 maja br. wziął udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego gmachu Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Dolnego Śląska będą mieć łatwiejszy i szybszy dostęp do sądu.

- Reformujemy wymiar sprawiedliwości, dzięki czemu sądy będą bliżej ludzi. W realizację tej idei wpisują się takie właśnie inwestycje, jak nowy budynek Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu - powiedział podczas uroczystości wiceminister Michał Woś.

- Chcemy, by szukający sprawiedliwości mieli do czynienia z odpowiednio wyposażonym, dostępnym i przyjaznym interesantom sądem, a pracownicy wymiaru sprawiedliwości mogli liczyć na pracę w godnych warunkach – dodał.

W uroczystości wzięli także udział m.in. europoseł Beata Kempa oraz wicewojewoda dolnośląski Bogusław Szpytma. Europoseł dziękowała Ministrowi Sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro i kierownictwu Ministerstwa za przeprowadzane reformy i inwestycje w nowoczesną infrastrukturę na potrzeby wymiaru sprawiedliwości.

Dziś Sąd Apelacyjny we Wrocławiu mieści się w dwóch budynkach. Nie ma możliwości ich przebudowy i dostosowania do potrzeb wszystkich interesantów, w tym osób niepełnosprawnych. Pracownicy sądów nie mają odpowiedniej przestrzeni, by udało się zaspokoić wszystkie potrzeby lokalowe. Rozwiąże je dopiero nowy gmach, który ma zostać ukończony w ciągu trzech lat.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ dka/ godl/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.05.2022, 15:34
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ