Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego w Sosnowcu (komunikat)

17.03.2023, 15:07aktualizacja: 17.03.2023, 16:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnego gmachu Sądu Rejonowego w Sosnowcu, która odbyła się 17 marca br., wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych. Inwestycja posłuży zarówno obywatelom, zyskującym łatwiejszy dostęp do sądu, jaki i jego pracownikom.

– To dobry dzień dla Sosnowca i jego mieszkańców – powiedziała wiceminister Katarzyna Frydrych. – To kolejna inwestycja zapewniająca jak najlepszy dostęp do wymiaru sprawiedliwości. To także zapewnienie odpowiednich warunki pracy sędziom, urzędnikom, asesorom, referendarzom i innym pracownikom sądu – dodała.

Wiceminister Frydrych podziękowała Ministrowi Sprawiedliwości za decyzję o inwestycji w nowoczesny kompleks Sądu Rejonowego w Sosnowcu. Wyraziła również wdzięczność wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę. Wśród nich był Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Wójcik.

– Rozpoczyna się dziś wielka, potrzebna inwestycja, której realizacja będzie trwała niecałe trzy lata – powiedziała Katarzyna Frydrych. – Jej efektem będzie nowoczesny budynek Sądu Rejonowego wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Po zakończeniu inwestycji zaspokojone zostaną wszystkie potrzeby lokalowe sądu. Jestem przekonana, że będzie to kompleks na miarę oczekiwań i potrzeb sosnowieckiej społeczności.

Reprezentacyjny gmach będzie miał kilka pięter oraz kondygnację podziemną. Całkowita powierzchnia wyniesie prawie 9 000 m kw. Budynek powstanie przy ul. Kombajnistów. Stanie się częścią lokalnego kompleksu wymiaru sprawiedliwości, w sąsiedztwie znajdują się bowiem siedziby prokuratury i policji.

Obecnie główna siedziba Sądu Rejonowego w Sosnowcu mieści się przy ul. 1 Maja, jednak część wydziałów pracuje w innym budynku - przy ul. Kaliskiej.

Ministerstwo Sprawiedliwości konsekwentnie dba o poprawę warunków funkcjonowania sądownictwa. W 2022 roku oddano do użytku – również w Sosnowcu – nowy budynek Sądu Okręgowego, a w Raciborzu otwarto odrestaurowany gmach Sądu Rejonowego. We Wrocławiu rozpoczęła się budowa nowego gmachu Sądu Apelacyjnego, w Wieliczce podpisano umowę na budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej.

Ponadto w lutym br. została otwarta nowoczesna siedziba Sądu Rejonowego w Płocku, a w zeszłym tygodniu wiceminister sprawiedliwości Michał Woś poinformował o zakupie dodatkowego budynku dla Sądu Rejonowego w Pszczynie.

Dzięki prowadzonym inwestycjom sądy znajdują się coraz bliżej ludzi.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ rbk/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.03.2023, 15:07
Źródło informacji Ministerstwo Sprawiedliwości
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.