Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowych pawilonów w Zakładzie Karnym w Płocku (komunikat)

27.01.2023, 16:32aktualizacja: 27.01.2023, 16:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nowe pawilony, które powstaną w Zakładzie Karnym w Płocku. To jedna z największych inwestycji Służby Więziennej w kraju.

"Przedsięwzięcia w tej skali więziennictwo województwa mazowieckiego jeszcze nie widziało. Ta inwestycja jest bardzo ważna z perspektywy Służby Więziennej. Jako lepsze miejsce zakwaterowania, lepsze miejsce wykonywania służby. Tylko w zeszłym roku zainwestowaliśmy kilkadziesiąt milionów złotych, żeby pełnienie służby odbywało się w maksymalnie bezpiecznych warunkach dla samych funkcjonariuszy" – podkreślił wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

"Dziękuję, że jedna z największych inwestycji realizowanych przez Służbę Więzienną trafia właśnie na ziemię płocką. Więziennictwo się rozwija. Jestem dumny z polskich funkcjonariuszy, jestem dumny z tego, jak wygląda w tej chwili Służba Więzienna" – mówił Jacek Ozdoba, poseł z tego regionu, wiceminister klimatu i środowiska.

Dynamiczny rozwój Służby Więziennej w ostatnich latach jest efektem konsekwentnej polityki prowadzonej przez obecne Ministerstwo Sprawiedliwości.

"Dzisiaj Służba Więzienna wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze osiem lat temu. Zupełnie inaczej niż przed dwoma programami modernizacji, które Sejm przyjął z inicjatywy Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro" – zaznaczył Michał Woś.

W pierwszym programie przeznaczono ponad 1,5 mld złotych na poprawę bezpieczeństwa zakładów karnych i aresztów śledczych, a także na poprawę warunków pełnienia służby przez funkcjonariuszy i pracowników cywilnych więziennictwa.

"Drugi program modernizacyjny to kolejne 2 miliardy złotych" – wskazał wiceminister. "Na kapitał ludzki, na wynagrodzenia, na podwyżki, na kolejne dofinansowania. Ale również na uzbrojenie, szkolenie i sprzęt dla funkcjonariuszy. To także inwestycje w nowe miejsca dla osadzonych".

W nowych pawilonach Zakładu Karnego w Płocku znajdzie się ponad 500 osadzonych. Po zakończeniu budowy będzie to jedna z większych jednostek więziennictwa w Polsce.

Oprócz dwóch budynków powstanie nowoczesna infrastruktura towarzysząca, m.in. 16 placów spacerowych dla osadzonych, nowa brama wjazdowa, droga i miejsca postojowe, oświetlenie LED. Planowana jest również budowa hali produkcyjnej, w której zatrudnienie znajdzie ok. 50 osadzonych.

Inwestycja pozwoli także na stworzenie kilkudziesięciu atrakcyjnych miejsc pracy dla mieszkańców regionu.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ mja/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.01.2023, 16:32
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ