Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MS: Wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości dla samorządów pomagających ofiarom wojny (komunikat)

01.03.2022, 15:57aktualizacja: 01.03.2022, 16:17

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

Ministerstwo Sprawiedliwości wspiera środkami z Funduszu Sprawiedliwości samorządy z południowo-wschodniej Polski, które pomagają ofiarom wojny.

Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczęło współpracę z samorządami z południowo-wschodniej Polski, które - z racji swojego położenia terytorialnego - jako pierwsze udzielają pomocy osobom przybywającym z terenów Ukrainy. Obecnie resort współpracuje z władzami powiatów: hrubieszowskiego, lubaczowskiego i przemyskiego.

Fundusz Sprawiedliwości przekazał już kilkaset milionów złotych na pomoc ofiarom przestępstw. Było to możliwe dzięki zwiększeniu – w porównaniu z okresem poprzednich rządów – ponad 50-krotnie kwot, które są przekazywane na pomoc pokrzywdzonym przestępstwem.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ ero/ par/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.03.2022, 15:57
Źródło informacji MS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ