Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSP: nowy program stażowy dla studentów „Go4Poland. Wybierz Polskę” (komunikat)

20.05.2015, 21:40aktualizacja: 20.05.2015, 21:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSP informuje:

Studenci i absolwenci zagranicznych uczelni będą mogli odbyć staże w kluczowych firmach i organizacjach w Polsce.

- To jest wielki sukces naszego kraju, że młodzi Polacy mają otwartą drogę by kształcić się na najlepszych światowych uczelniach. Ale ich umiejętności zdobyte zagranicą powinny być wykorzystywane w Polsce. W ramach programu „Go4Poland. Wybierz Polskę” w ciągu czterech najbliższych lat wybranych staże w polskich firmach, m.in. spółkach Skarbu Państwa odbędzie około 1 tys. osób – powiedział Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa.

Program zakłada dotarcie do 10 tys. polskich studentów zagranicznych uczelni, wyselekcjonowanie kandydatów i zaproszenie na staże w spółkach giełdowych i jednostkach administracji publicznej 1000 osób w ciągu czterech lat.

Start programu planowany jest na wrzesień tego roku. Jego organizatorem jest Fundacja Giełdy Papierów Wartościowych, przy wsparciu Ministerstwa Skarbu Państwa i Giełdy Papierów Wartościowych.

Dzięki honorowym patronatom Ewy Kopacz, premier rządu oraz Ministerstwa Skarbu Państwa, młodzi ludzie będą mieć możliwość odbycia staży również w kluczowych jednostkach administracji publicznej, co stwarza im możliwość zdobycia unikalnego doświadczenia.

- Chcemy dać młodym ludziom wyraźną zachętę – polscy pracodawcy na was czekają. Jest dla was miejsce w Polsce – podkreślił minister Skarbu Państwa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ azb/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.05.2015, 21:40
Źródło informacji MSP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ