Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSP informuje:
Ministerstwo Skarbu Państwa współuczestniczy w organizacji spotkania młodzieży z papieżem Franciszkiem.
- Światowe Dni Młodzieży i wizyta papieża Franciszka w Polsce jest bardzo dobrą okazją dla promowania Polski na świecie – powiedział Rafał Baniak, wiceminister Skarbu Państwa, przewodniczący grupy roboczej ds. obsługi medialnej, promocji oraz ułatwień wizowych na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 podczas spotkania, które odbyło się w czwartek w MSP.
Dodał, że o randze wydarzenia świadczy zaangażowanie Ministerstwa Skarbu Państwa, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także naszych partnerów - Konferencji Episkopatu Polski, Archidiecezji Krakowskiej, Urzędu Miasta Krakowa, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz podległych im instytucji.
- Spodziewamy się, że na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa przybędzie około 2,5 mln pielgrzymów, w tym kilkaset tysięcy obcokrajowców. Przy organizacji tak istotnego wydarzenia kluczowa jest dobra współpraca wszystkich zaangażowanych i wsparcie rządu. Spotkanie Papieża Franciszka z młodymi jest przede wszystkim przeżyciem duchowym i religijnym. Stwarza jednocześnie niepowtarzalną szansę promocji Polski, dlatego stronę kościelną cieszy fakt, że przy jednym stole udało się zgromadzić przedstawicieli najważniejszych dla sprawy instytucji publicznych - powiedział Damian Muskus, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej odpowiedzialny za przygotowanie ŚDM Kraków 2016.
Przedmiotem obrad były ułatwienia procedur wizowych, promocja Polski, turystyki, firm i produktów oraz obsługa medialna. Zrealizowane dotychczas zadania, to zwolnienie zarejestrowanych uczestników tego wydarzenia z opłat wizowych, zidentyfikowanie potrzeb kadrowych i proceduralnych w polskich placówkach dyplomatycznych w związku z wydarzeniem, określenie sposobów i dróg promowania polskiej żywności oraz określenie dróg promocji samego wydarzenia w kraju i na świecie. Członkowie grupy dyskutowali również o zapewnieniu zagranicznym dziennikarzom potrzebnych im podczas transmisji narzędzi pracy. Rafał Baniak nakreślił plan dalszych działań. Uczestnicy spotkania zidentyfikowali główne problemy i zobowiązali się do opracowania ich rozwiązania w nieformalnych zespołach. Kolejne spotkanie odbędzie się w czerwcu.
Główne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży odbędą się pod koniec lipca w Krakowie i Wieliczce. W ich transmitowaniu na cały świat wezmą udział m.in. Polska Agencja Prasowa, Katolicka Agencja Informacyjna, Telewizja Polska i Polskie Radio.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ kfk/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 14.05.2015, 20:28 |
Źródło informacji | MSP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |