Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSW informuje:
Ruszył System Rejestrów Państwowych. W wielu relacjach pojawiały się informacje o utrudnieniach oraz kolejkach w urzędach. Każda tak wielka zmiana informatyczna zawsze wymaga czasu na ustabilizowanie, a użytkownicy na przyzwyczajenie się do niej. Już wczoraj, w wielu urzędach odnotowano jednak ogromny wzrost zainteresowania nowym dowodem osobistym. Tylko na warszawskim Śródmieściu, gdzie średnio składano ok. 60-80 wniosków o dowód osobisty, wpłynęło ich prawie 200. Coraz więcej osób decyduje się także na załatwienie swojej sprawy w dowolnym, wybranym przez siebie urzędzie. Według naszych informacji, większość z wnioskujących o nowy dowód osób w urzędzie Warszawa-Śródmieście jest zameldowanych w innych miejscach.
Od 1 marca dowód osobisty możemy wyrobić w najbliższym urzędzie gminy, niezależnie od meldunku. Dotychczas mogliśmy to zrobić tylko w urzędzie właściwym dla naszego miejsca zameldowania. Nasz nowy dokument odbierzemy w tym samym urzędzie, w którym złożyliśmy wniosek. Taką możliwość daje nowy System Rejestrów Państwowych, który połączył najważniejsze państwowe rejestry: PESEL, dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego.
Wzrost zainteresowania nowymi dowodami osobistymi widać na przykładzie kilku miast wojewódzkich. W Kielcach po dokument zgłosiło się 235 osób, czyli o 100 więcej niż zazwyczaj. W Lublinie dotychczasowa średnia wniosków o dowód osobisty to 160. Wczoraj tamtejszy urząd przyjął ich aż 400.
Łącznie na terenie całej Polski, urzędy przyjęły 5 425 wniosków o wydanie nowego dowodu osobistego.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ amt/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 03.03.2015, 11:49 |
Źródło informacji | MSW |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |