Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSWiA: Minister Mariusz Kamiński w Hostomlu: Ta wojna to walka dobra ze złem (komunikat)

05.05.2022, 19:50aktualizacja: 05.05.2022, 19:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje:

Dziś, 5 maja br. w Hostomlu pod Kijowem minister Mariusz Kamiński i szefowie resortów spraw wewnętrznych Litwy, Łotwy i Estonii spotkali się z Denysem Monastyrskim, ministrem spraw wewnętrznych Ukrainy. - Ta wojna jest czarno-biała, to walka dobra ze złem. Każdy przyzwoity człowiek na świecie i każde przyzwoite państwo jest z Ukrainą – podkreślił polski minister.

Wizyta ministrów spraw wewnętrznych Polski, Litwy, Łotwy i Estonii w Ukrainie jest wyrazem wsparcia udzielanego ukraińskim partnerom. Służby podległe MSW Ukrainy od pierwszych godzin wojny stoją na pierwszej linii walki z agresorem.

Podczas dzisiejszego spotkania ministrowie potępili rosyjską agresję zbrojną przeciwko Ukrainie. - Wojna, którą toczycie, jest spowodowana brutalną agresją Rosji. Ta wojna jest czarno-biała, to walka dobra ze złem. Wszystkie racje moralne w tej wojnie są po jednej stronie, po stronie narodu ukraińskiego. Każdy przyzwoity człowiek na świecie i każde przyzwoite państwo jest dziś z Ukrainą – zaznaczył szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Minister Mariusz Kamiński zwrócił się też bezpośrednio do ukraińskich funkcjonariuszy i żołnierzy. – Jesteście bohaterami nie tylko Ukrainy, ale i całego wolnego świata. Chylę przed wami czoło – powiedział szef polskiego MSWiA. – Przyjechaliśmy tutaj z ministrami państw bałtyckich, żeby przekazać wyrazy głębokiej solidarności z Waszą walką, z walczącą o wolność Ukrainą – dodał.

Podczas spotkania minister Mariusz Kamiński przekazał szefowi ukraińskiego MSW Denysowi Monastyrskiemu szablę, którą polscy generałowie otrzymują w momencie nominacji od prezydenta RP. – Na ostrzu tej szabli wygrawerowane są dwa słowa: honor i ojczyzna. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że to słowa, na które zasługuje Pan Minister oraz ukraińscy funkcjonariusze i żołnierze – zaznaczył minister Mariusz Kamiński. – Jesteśmy z Wami od pierwszej chwili rosyjskiej agresji i będziemy do ostatniej. Ta ostatnia chwila oznacza zwycięstwo wolnej i niepodległej Ukrainy nad brutalnym reżimem rosyjskim – podkreślił polski minister.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ bf/ mark/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.05.2022, 19:50
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ