Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSWiA: policja profesjonalnie zabezpieczyła obchody Święta Niepodległości (komunikat)

11.11.2017, 21:48aktualizacja: 11.11.2017, 21:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSWiA informuje:

- Święto Niepodległości przebiegało w bardzo dobrej atmosferze, było bezpiecznie. Mogliśmy zobaczyć Biało-Czerwoną na ulicach Warszawy, to był piękny widok. Jesteśmy dumni, że tak wielu Polaków postanowiło wziąć udział w uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas konferencji podsumowującej zabezpieczenie 11 listopada.

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, w sztabie w Komendzie Stołecznej Policji obserwował pracę policjantów, zabezpieczających zgromadzenia i manifestacje. - Było bezpiecznie, było spokojnie. To, że zapewniliśmy bezpieczeństwo uczestnikom wszystkich zgromadzeń to efekt dobrego przygotowania i ciężkiej pracy - podkreślił szef MSWiA. Minister na ręce nadinspektora Jarosława Szymczyka, komendanta głównego Policji, złożył podziękowania dla wszystkich policjantów, którzy brali udział w zabezpieczaniu zgromadzeń 11 listopada. - Dziękuję również innym służbom, które wspierały Policję m.in. strażakom, służbom medycznym, Żandarmerii Wojskowej – dodał.

Szef MSWiA zaznaczył, że w skali kraju służby dbały o bezpieczeństwo uczestników ponad 300 zgromadzeń. Zabezpieczało je około 13 tys. policjantów.

Najliczniejszym zgromadzeniem był Marsz Niepodległości w Warszawie, w którym według szacunków Policji, wzięło udział około 60 tys. osób. Nad bezpieczeństwem wszystkich manifestujących oraz mieszkańców stolicy czuwało ponad 6 tys. policjantów.

- Generalnie możemy mówić o bardzo spokojnym i bezpiecznym przebiegu wszystkich tych uroczystości - podkreślił komendant główny Policji. Poinformował również, że policjanci przewieźli do komendy 45 osób kontrmanifestujących przy trasie Marszu Niepodległości. - Żadna z tych osób nie została zatrzymana, żadnej z tych osób nie przedstawiono zarzutu. Natomiast w stosunku do dwóch osób wszczęto czynności wyjaśniające – zaznaczył.

Minister Mariusz Błaszczak zaznaczył, że dzięki profesjonalnemu zabezpieczeniu wszystkich zgromadzeń i uroczystości nie dochodziło do sytuacji konfliktowych jak w latach poprzednich. – Wszyscy mogli bezpiecznie świętować rocznicę odzyskanie niepodległości – podkreślił szef MSWiA.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ zjt/ skr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.11.2017, 21:48
Źródło informacji MSWiA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ