Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSWiA: Rozmowa wiceministrów spraw wewnętrznych państw V4 (komunikat)

29.07.2020, 20:11aktualizacja: 29.07.2020, 20:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSWiA informuje:

Wiceminister Bartosz Grodecki wziął udział 29 lipca br. w wideokonferencji zorganizowanej w ramach polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej. Było to pierwsze spotkanie z inicjatywy polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z wiceministrami państw V4, podczas którego wyznaczono wspólny kierunek planowanych działań. Polska objęła przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej 1 lipca br.

Polska, przewodnicząc państwom V4, promuje solidarność europejską w postaci pomocy migrantom w państwach pochodzenia i tranzytu oraz w postaci ochrony granic zewnętrznych UE poprzez wspieranie agencji Frontex funkcjonariuszami Straży Granicznej. Istotne jest również wsparcie państw członkowskich UE pozostających pod stałą presją migracyjną. Obligatoryjna relokacja migrantów jest konsekwentnie negowana przez członków V4 i znajduje się poza powyższym katalogiem rozwiązań. Polska kontynuuje działania na rzecz skupienia wokół powyższego planu państw podzielających ten punkt widzenia, poszerzając format współpracy i wpływu.

Sprawując prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej, Polska posiada mandat partnerów V4 do prezentowania wspólnego stanowiska przed instytucjami Unii Europejskiej oraz w relacjach z przewodnictwem niemieckim w Radzie UE.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ jml/ mark/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.07.2020, 20:11
Źródło informacji MSWiA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ