Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSWiA: spotkanie ministra Mariusza Kamińskiego i Swiatłany Cichanouskiej (komunikat)

24.03.2022, 18:13aktualizacja: 25.03.2022, 11:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje:

W czwartek (24 marca br.) minister Mariusz Kamiński spotkał się ze Swiatłaną Cichanouską, liderką demokratycznej opozycji na Białorusi. - To było bardzo potrzebne spotkanie i rozmowa o wolnej Białorusi, niepodległej Ukrainie i bezpieczeństwie naszego regionu – powiedział Mariusz Kamiński, szef MSWiA.

Na mocy podjętych ustaleń, powołano do życia zespół ds. rozwiązywania problemów uchodźców z Białorusi, przebywających na terytorium RP. Pierwsze posiedzenie tego gremium odbędzie się w piątek (25 marca) pod przewodnictwem Bartosza Grodeckiego, podsekretarza stanu w MSWiA, który również był uczestnikiem dzisiejszego spotkania.

W składzie białoruskiej delegacji oprócz Swiatłany Cichanouskiej znaleźli się: Franak Wiaczorka, Paweł Łatuszka (członek Narodowego Zarządu Antykryzysowego), Kristina Rikhter (doradca ds. prawnych) oraz Alina Kouszyk, przedstawicielka Centrum Białoruskiej Solidarności w Warszawie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

kom/ agzi/ jann/

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.03.2022, 18:13
Źródło informacji MSWiA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.