Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSWiA: Spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Polski i Mołdawii (komunikat)

25.11.2022, 17:35aktualizacja: 28.11.2022, 11:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje:

Spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Polski i Mołdawii

W piątek, 25 listopada br. minister Mariusz Kamiński spotkał się z minister spraw wewnętrznych Mołdawii Aną Revenco. Rozmowa była poświęcona najważniejszym wyzwaniom w dziedzinie bezpieczeństwa, współpracy i wymiany doświadczeń w zakresie spraw wewnętrznych oraz wojny na Ukrainie.

Strona polska zapewniła Mołdawię o pełnym wsparciu w zakresie rozwoju zdolności instytucjonalnych w sferze spraw wewnętrznych. Będzie ono się odbywało przez wymianę doświadczeń na temat przeciwdziałania i zwalczania zagrożeń dotyczących bezpieczeństwa obywateli.

Podczas rozmowy minister Mariusz Kamiński podkreślił, że wojna na Ukrainie spotęgowała wyzwania, jakie stoją przed służbami porządku publicznego. Dotyczą one m.in. zwalczania przestępczości narkotykowej, cyberprzestępczości czy terroryzmu, dlatego tak istotna jest współpraca obu krajów.

Na zakończenie spotkania podpisane zostało Memorandum pomiędzy Polską a Mołdawią w zakresie wzmocnienia współpracy w obszarze spraw wewnętrznych. Dokument określa m.in. zakres współdziałania stron porozumienia.

- Strony będą dążyć do kontynuacji, wzmocnienia i rozwoju współpracy w obszarach spraw wewnętrznych (...) w szczególności: bezpieczeństwa i porządku publicznego, zarządzania ryzykiem katastrof i klęsk żywiołowych, (...) walki z cyberprzestępczością, dezinformacją i zagrożeniami hybrydowymi, zarządzania granicami, migracji, azylu, opieki medycznej w służbach podległych i nadzorowanych przez MSWiA – napisano w tekście Memorandum.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

kom/ ago/ jann/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.11.2022, 17:35
Źródło informacji MSWiA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ