Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSWiA: Szef MSWiA powołał Pełnomocnika do spraw organizacji Systemu Bezpiecznej Łączności Państwowej (komunikat)

20.06.2024, 18:40aktualizacja: 20.06.2024, 18:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje:

W czwartek, 20 czerwca br. minister Tomasz Siemoniak podpisał zarządzenie w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do spraw organizacji Systemu Bezpiecznej Łączności Państwowej. Na tej podstawie szef MSWiA wydał decyzję o powołaniu na to stanowisko gen. Krzysztofa Bondaryka.

Gen. bryg. rez. Krzysztof Bondaryk od maja 2024 r. jest dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa MSWiA. Wcześniej od grudnia ubiegłego roku zajmował stanowisko dyrektora Biura Ministra.

W latach 2013-2015 był dyrektorem Narodowego Centrum Kryptologii MON oraz doradcą Ministra Obrony Narodowej ds. Cyberbezpieczeństwa.

Od 2007 do 2013 r. Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a w latach 2006-2007 stały doradca sejmowej komisji ds. służb specjalnych.

W latach 2002-2007 był ekspertem na rynku telekomunikacyjnym i bankowym w sprawach dotyczących bezpieczeństwa i audytu. Pracował w MSWiA w latach 1997-2001. Wówczas był m.in. dyrektorem Departamentu Nadzoru i Kontroli, delegatem rządu ds. wdrażania reformy administracyjnej w województwie wielkopolskim, a także podsekretarzem stanu w MSWiA.

Aktualnie jest przewodniczącym rady Fundacji Pomocy Rodzinom Funkcjonariuszy i Pracowników UOP i ABW.

Projekt ustawy o ochronie ludności

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji skierowało do konsultacji międzyresortowych projekt ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. Projekt został opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Termin zgłaszania uwag do projektu upływa 21 czerwca br.

Z tekstem projektu ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej można zapoznać się na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Rozwiązania zawarte w projekcie ustawy zakładają m.in. utworzenie systemu bezpiecznej łączności państwowej. Celem tych rozwiązań jest zapewnienie ciągłości funkcjonowania administracji państwowej oraz ochrony ludności w czasie pokoju i w czasie wojny.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ klem/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.06.2024, 18:40
Źródło informacji MSWiA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ