Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSWiA: sześć nowych pojazdów pożarniczych dla stołecznych strażaków (komunikat)

21.02.2024, 18:11aktualizacja: 22.02.2024, 09:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje:

W środę (21 lutego br.) minister Marcin Kierwiński uczestniczył w uroczystości przekazania pojazdów pożarniczych dla Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy. Strażacy otrzymali sześć nowych pojazdów, które pomogą im w codziennej służbie. W wydarzeniu wziął udział także prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Podczas uroczystości w Warszawie minister Marcin Kierwiński wręczył dowódcom warszawskich jednostek ratowniczo-gaśniczych kluczyki i dokumenty do nowych pojazdów oraz podziękował za ich służbę. - To naprawdę wielki zaszczyt, że jako minister spraw wewnętrznych i administracji mogę nadzorować taką formację. Robicie świetną robotę, dziękuję Wam za to – powiedział.

Szef MSWiA podkreślił, jak ważna jest dobra współpraca pomiędzy służbami a samorządem, gdyż za bezpieczeństwo odpowiadamy wszyscy. - Polacy mogą się czuć bezpieczni, wszędzie tam, gdzie dobry samorząd spotyka się z dobrą służbą. W Warszawie samorząd jest dobry, pomaga i wspiera, czego dowodem są te wozy. Wiem, jak wiele razy samorząd warszawski pomagał. Bardzo dziękuję Panie Prezydencie za to, że w tej kadencji to wsparcie jest rekordowe. Dobra współpraca samorządu i służb to będzie filar bezpieczeństwa – podkreślił.

MSWiA pracuje nad ustawą o ochronie ludności

Minister Marcin Kierwiński zaznaczył także, jak bardzo potrzebna i wyczekiwana jest ustawa o ochronie ludności. - Temat zaniechany przez naszych poprzedników, a bardzo aktualny. Możemy już dzisiaj zadeklarować, że w marcu pierwsze założenia kompleksowej ustawy zostaną pokazane opinii publicznej – dodał.

Prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski mówił o wsparciu dla PSP i OSP, udzielanym przez władze miasta. Podkreślił, że bezpieczeństwo Polaków jest kwestią fundamentalną. - Zawsze, kiedy trzeba pomóc Polkom i Polakom w trudnym momencie, tam jest straż pożarna – PSP i OSP. Zawsze straż pożarną wspieraliśmy i będziemy wspierać jako m. st. Warszawa. Niezależnie od tego kto rządzi, samorząd musi pomagać naszym strażakom – powiedział prezydent Warszawy. Odnosząc się do kwestii związanych z ochroną ludności zaznaczył, że władze Warszawy zrobiły audyt miejsc, które będą mogły posłużyć mieszkańcom za schrony.

W dzisiejszej uroczystości wzięli także udział: bryg. Paweł Frysztak - zastępca komendanta głównego PSP, Ewa Malinowska-Grupińska - przewodnicząca Rady m.st. Warszawy oraz Magdalena Roguska - szefowa gabinetu politycznego ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Nowy sprzęt dla warszawskich jednostek ratowniczo-gaśniczych

Podczas dzisiejszej uroczystości Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej otrzymała sześć nowych pojazdów, w tym trzy wozy ratowniczo-gaśnicze. Przekazany sprzęt przyczyni się do zwiększenia możliwości operacyjno-technicznych Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego całego województwa mazowieckiego.

Pojazdy zostały zakupione ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Miasta Stołecznego Warszawy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

akuz/ mir/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 21.02.2024, 18:11
Źródło informacji MSWiA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ