Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSWiA: Wozy strażackie zdobyte w "Bitwie o wozy" trafiły do zwycięskich gmin (komunikat)

31.12.2020, 08:56aktualizacja: 31.12.2020, 09:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSWiA informuje

"Strażacy ochotnicy z gmin, które zwyciężyły w obu turach +Bitwy o wozy+, odebrali pojazdy ratowniczo-gaśnicze" – poinformował wiceminister Paweł Szefernaker. To w sumie 65 samochodów o łącznej wartości 52 mln zł.

"Obecna sytuacja pandemii pokazuje, jak istotne jest wspieranie służb ratowniczych. Dotrzymaliśmy obietnicy złożonej latem i efekt tego jest już rzeczywisty, to nowe pojazdy dla OSP, które posłużą do niesienia pomocy mieszkańcom tych konkretnych gmin" – powiedział Maciej Wąsik, wiceminister nadzorujący Straż Pożarną.

Jak podkreślił wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, ogłoszona latem akcja profrekwencyjna związana z wyborami prezydenckimi spotkała się z bardzo licznym odzewem. "W lokalnych społecznościach wytworzyła się zdrowa rywalizacja, której celem było zwiększenie bezpieczeństwa swojej gminy, a co za tym idzie także swoich bliskich. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji, a także tym, którzy byli zaangażowani w finalizację zakupu samochodów" – powiedział. Jak dodał, zainteresowanie akcją pokazało, że warto będzie do niej wracać w przyszłości.

"Bitwa o wozy" to akcja profrekwencyjna zorganizowana przez MSWiA podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku. Jej celem było zarówno zachęcenie lokalnych społeczności do uczestnictwa w życiu publicznym, jak i umożliwienie zdobycia wozu strażackiego gminom do 20 tys. mieszkańców, które zazwyczaj miały trudności w wygospodarowaniu środków na ich zakup. W I turze wyborów do zdobycia było 16 pojazdów (1 samochód na każde województwo), natomiast w II turze było to 49 pojazdów (1 samochód na każde z 49 byłych województw, według stanu granic województw, który obowiązywał 31 grudnia 1998 r.).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

akuz/ mark/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 31.12.2020, 08:56
Źródło informacji MSWiA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ