Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: 14-16 lipca 2020 r. w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja poświęcona promocji religii lub wyznania (komunikat)

05.02.2020, 23:36aktualizacja: 05.02.2020, 23:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

Bazując na sukcesie i osiągnięciach konferencji organizowanych w 2018 oraz 2019 roku przez USA, planowana w 2020 r Konferencja umożliwi szeroką debatę nt. wyzwań stojących przed wolnością religii lub wyznania, w duchu spójności i komplementarności. Nasza wspólna misja wzmocnienia tego jednego z fundamentalnych praw człowieka wymaga stworzenia transparentnej i uniwersalnej przestrzeni do dyskusji. W trakcie trzydniowego wydarzenia poruszony zostanie szereg problemów, m.in. poprawa jakości życia prześladowanych i dyskryminowanych społeczności, promowanie dialogu społecznego, służącego szerszej mobilizacji i budowaniu świadomości na temat skali prześladowań na tle religii lub wyznania w skali globalnej.

Celem konferencji będzie jednocześnie podkreślenie wagi strategicznego partnerstwa pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi w dążeniu do zagwarantowania wolności religijnej lub wyznania. Zapraszamy kraje do udziału w tegorocznej konferencji, jak również do przyłączenia się do Międzynarodowego Sojuszu Wolności Religijnej w celu wymiany najlepszych praktyk i zacieśnienia współpracy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mom/ wus/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.02.2020, 23:36
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ