Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: Konferencja pt. Promocja bezpieczeństwa i stabilności na obszarze OBWE poprzez zrównoważone ożywienie gospodarcze po pandemii COVID-19 - akredytacje (komunikat)

19.05.2022, 09:52aktualizacja: 19.05.2022, 10:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

23 maja w Łodzi, Minister Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau wraz z Sekretarz Generalną Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) Helgą Schmid otworzy konferencję pt. „Promoting security and stability in the OSCE area through sustainable economic recovery from the COVID-19 pandemic”. To drugie spotkanie organizowane w ramach Forum Ekonomiczno-Środowiskowego będącego najważniejszym wydarzeniem II wymiaru bezpieczeństwa realizowanego w zakresie OBWE, której w tym roku przewodniczy Polska.

To drugie spotkanie organizowane w ramach Forum Ekonomiczno-Środowiskowego będącego najważniejszym wydarzeniem II wymiaru bezpieczeństwa realizowanego w zakresie OBWE, której w tym roku przewodniczy Polska.

Łódzka konferencja, która zgromadzi na miejscu przedstawicieli ponad 30 państw członkowskich OBWE, a pozostałych w trybie online, będzie poświęcona kwestiom środowiskowym, technologicznym oraz transformacji energetycznej. Podczas kilku sesji konferencji zostaną poruszone takie zagadnienia jak: zrównoważone wykorzystywanie zasobów naturalnych, współpraca na rzecz efektywności energetycznej i rozwoju OZE jako sposób na ekologizację gospodarki, drogi do osiągnięcia „zielonej i zrównoważonej odnowy gospodarczej” oraz innowacje cyfrowe i technologiczne jako katalizatory ekologicznego wzrostu gospodarczego.

W konferencji planowany jest udział Ministra Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych Ukrainy Ruslana Streleca.

Redakcje zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone są o przesłanie maila z danymi (nazwa redakcji, imię i nazwisko) na adres rzecznik@msz.gov.pl w terminie do piątku 20 maja do godz. 15:00. Wejście wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji prasowej.

Wydarzenie odbędzie się w Łodzi, w Hotelu Double Tree (ul. Łąkowa 29).

PROGRAM MEDIALNY KONFERENCJI

23 maja (poniedziałek)

09:30 otwarcie konferencji

Wejście akredytowanych dziennikarzy i operatorów kamer na wydarzenie w godz.: 08:00-08:30

Możliwość obserwacji i rejestracji inauguracji ze strefy dla mediów, zlokalizowanej na antresoli na II piętrze.

Po zakończeniu inauguracji przewidziana jest wypowiedź ministra Raua dla mediów uczestniczących w wydarzeniu (w formacie doorstep).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mok/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.05.2022, 09:52
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ