Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: Łukasz Jasina rzecznikiem prasowym MSZ (komunikat)

01.09.2021, 15:39aktualizacja: 01.09.2021, 15:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

Minister Spraw Zagranicznych prof. Zbigiew Rau wyznaczył z dniem 1 września Łukasza Jasinę do pełnienia funkcji Rzecznika Prasowego MSZ.

Łukasz Jasina jest polskim historykiem, dziennikarzem, prawnikiem, filmoznawcą, analitykiem, komentatorem radiowym i telewizyjnym. Ukończył prawo (2004), historię (2005) i dziennikarstwo (2005) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Collegium Invisibile (2006). Stopień naukowy doktora uzyskał na podstawie rozprawy pt. Zmierzch Imperium Brytyjskiego w niektórych filmach Davida Leana. Studium historyczno-filmoznawcze w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w 2011 roku. Był pracownikiem m.in.: Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie, Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Muzeum Historii Polski w Warszawie oraz Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Od roku 2018 prowadził wstępy filmowe przed seansami "Czwartkowego Klubu Filmowego", "Wieczoru Kinomana" w TVP Kultura, "Wieczoru Literackiego" Radia Dla Ciebie i audycji "Lucky Luke czyli Jasina i Adamski o filmie i nie tylko". Był również gospodarzem "Klubu Trójki" w 3 Programie Polskiego Radia i audycji "W kinie w Lublinie" w Polskim Radiu Lublin.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ kos/ godl/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.09.2021, 15:39
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ