Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: Minister Jacek Czaputowicz spotkał się z ministrem obrony narodowej Słowacji Jaroslavem Nad’em (komunikat)

09.07.2020, 13:59aktualizacja: 09.07.2020, 13:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

– Oba nasze kraje łączy bliska współpraca regionalna w dziedzinie bezpieczeństwa, zwłaszcza na forum Bukaresztańskiej Dziewiątki. Podobnie postrzegamy wyzwania, przed jakimi stoi wschodnia flanka NATO oraz deklarujemy silne przywiązanie do utrzymania bliskich relacji transatlantyckich – powiedział minister Jacek Czaputowicz podczas spotkania w Warszawie z ministrem obrony narodowej Słowacji Jaroslavem Nad’em.

W trakcie spotkania omówiono kwestie dotyczące zacieśniania współpracy na forum NATO oraz rozwijania wspólnych projektów w ramach unijnej Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony. Ministrowie wyrazili potrzebę dalszego, intensywnego rozwoju obopólnie korzystnej współpracy między Polską a Słowacją, zarówno w wymiarze politycznym, jak i wojskowym.

To już drugie w ostatnim czasie spotkanie ministra Jacka Czaputowicza z wysokiej rangi politykiem słowackim – we wtorek w Wadowicach szef polskiej dyplomacji spotkał się z ministrami spraw zagranicznych Grupy Wyszehradzkiej, w tym ze swoim odpowiednikiem Ivanem Korčokiem, w towarzystwie którego odwiedził także centrum eksperckie NATO w Krakowie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ jml/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.07.2020, 13:59
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ