Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: minister Rau wziął udział w tygodniu wysokiego szczebla otwierającym 76. sesję Zgromadzenia Ogólnego NZ (komunikat)

24.09.2021, 10:05aktualizacja: 24.09.2021, 10:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

W dniach 20-23 września minister Zbigniew Rau przebywał z wizytą w Nowym Jorku, gdzie wziął udział w tygodniu wysokiego szczebla, otwierającym 76. sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Tematyka tegorocznej debaty generalnej skupiała się na kwestiach dotyczących postpandemicznej odbudowy gospodarczej, poszanowania praw człowieka, problematyki klimatu i zasobów naturalnych oraz usprawnienia działania ONZ.

Program wizyty ministra Raua w Nowym Jorku obejmował szereg spotkań dwustronnych, a także spotkanie ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej z udziałem Wysokiego Przedstawiciela ds. Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa UE Josepa Borrella, konferencję ministerialną Wspólnoty Demokracji oraz spotkanie ze Specjalną Przedstawiciel Sekretarza Generalnego ONZ ds. dzieci i konfliktów zbrojnych, Virginią Gambą. Ponadto minister Rau towarzyszył Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie w trakcie debaty generalnej 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego NZ oraz w wybranych spotkaniach.

Szef polskiej dyplomacji w trakcie szeregu spotkań bilateralnych podkreślał jak ważne jest zapewnienie stabilności i przewidywalności w relacjach międzynarodowych. Wyraził zaniepokojenie podważaniem powszechnie przyjętych norm i wzajemnych zobowiązań przewidzianych przez prawo międzynarodowe. Minister Rau wykorzystał również wizytę do podkreślenia wagi, jaką Polska przywiązuje do przestrzegania praw człowieka.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ kos/ itm/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.09.2021, 10:05
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ