Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSZ informuje:
Współpraca regionalna, w tym kwestie przewodnictwa w Radzie Państw Morza Bałtyckiego, wschodnie sąsiedztwo oraz przyszłości UE były tematami rozmów 17 lutego br. wiceminister Henryki Mościckiej-Dendys z podsekretarzem stanu w MSZ Estonii Martem Laanemäe.
„Polska i Estonia są sprawdzonymi sojusznikami – powiedziała wiceszefowa polskiej dyplomacji Henryka Mościcka-Dendys podczas spotkania ze swoim estońskim odpowiednikiem Martem Laanemäe. Ministrowie podkreślili wagę intensywnego dialogu dwustronnego w szczególności w sprawach bezpieczeństwa.
Podczas rozmowy wiceministrowie zgodzili się, że zaplanowany na maj br. Szczyt Partnerstwa Wschodniego w Rydze powinien stanowić dla wzmocnienia Partnerstwa. Nie ma przyzwolenia dla polityki prowadzonej przez Rosję wobec państw Partnerstwa Wschodniego – zaznaczyła wiceszefowa polskiej dyplomacji.
Rozmowy dotyczyły także współpracy regionalnej. Wiceminister Mościcka – Dendys poruszyła również temat nadchodzącego przewodnictwa Polski w Radzie Państw Morza Bałtyckiego, które rozpocznie się w lipcu 2015 i potrwa do czerwca 2016. Podczas naszej prezydencji chcielibyśmy skupić się na kilku najważniejszych zagadnieniach, wpisujących się w priorytety Rady: tożsamość regionalną, zrównoważony region dobrobytu oraz bezpieczny region – poinformowała wiceminister. Aktualnie pracom Rady Państw Morza Bałtyckiego przewodniczy Estonia.
Tematem polsko – estońskich konsultacji były także najważniejsze wyzwania stojące przed Unią Europejską.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ kfk/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 17.02.2015, 18:02 |
Źródło informacji | MSZ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |