Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ najlepszym pracodawcą (komunikat)

13.05.2015, 15:49aktualizacja: 13.05.2015, 15:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

Nagrodę za zdobycie 1. miejsca wśród najlepszych pracodawców w Polsce, według opinii studentów prawa i kierunków pokrewnych, odebrała 12 maja w Warszawie Zastępca Dyrektora Biura Spraw Osobowych MSZ Katarzyna Zima-Różycka.

– Cieszymy się, że MSZ jako urząd administracji państwowej zostało przez studentów prawa i kierunków pokrewnych oraz przez profesjonalistów uznane za idealnego pracodawcę, za atrakcyjne miejsce pracy – podkreśla Zastępująca Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej Grażyna Sikorska. – Zachęcamy wszystkich zainteresowanych naszymi ofertami do odwiedzenia strony internetowej MSZ – dodaje.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zostało wyróżnione w prestiżowym rankingu firmy Universum na Gali Most Attractive Emloyers. Ranking przygotowywano na podstawie ankiet studentów polskich uczelni oceniających najlepsze firmy obecne na polskim rynku pracy. Badania opinii studentów oraz profesjonalistów dotyczyły m.in. pracodawców i celów zawodowych. W badaniu proszono też o wskazanie idealnego pracodawcy, czyli takiego, u którego dany respondent pracowałby najchętniej. W tej edycji badania Ministerstwo Spraw Zagranicznych było najczęstszym wyborem wśród studentów prawa i kierunków pokrewnych w całej Polsce.

Wśród nominowanych wraz z MSZ znalazły się firmy nie tylko z polskiej, ale i światowej czołówki najbardziej cenionych pracodawców. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła firma Google, natomiast trzecie firma EY Ernst and Young.

Zastępująca Dyrektora Generalnego Służby Zagranicznej Grażyna Sikorska podkreśla, że resort dyplomacji dysponuje bogatą ofertą współpracy dla młodych osób. – Wspólnie z Polskim Instytutem Dyplomacji corocznie organizujemy aplikację dyplomatyczko-konsularną, która stanowi elitarny program kształcący przyszłych polskich dyplomatów – zaznacza Grażyna Sikorska. – Ponadto organizujemy staże, praktyki, wolontariat w centrali MSZ i w placówkach zagranicznych, co umożliwia młodym ludziom zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego – wylicza – Warto nadmienić, że w 2014 r. w resorcie Spraw Zagranicznych ok. 700 osób skorzystało z tej możliwości.

Pierwsze miejsce wśród najlepszych pracodawców w Polsce jest wyróżnieniem potwierdzającym zaangażowanie Ministerstwa i placówek zagranicznych w organizowanie i właściwe przeprowadzanie praktyk studenckich, za co podziękowania należą się wszystkim autorom tego sukcesu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.05.2015, 15:49
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.