Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: Oświadczenie MSZ nt. uznania rosyjskiego dyplomaty za persona non grata (komunikat)

08.02.2021, 18:07aktualizacja: 08.02.2021, 18:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje:

- W związku z bezpodstawnym uznaniem przez władze Federacji Rosyjskiej 5 lutego 2021 r. za persona non grata polskiej dyplomatki Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, kierując się zasadą wzajemności, uznało za persona non grata pracownika Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej w Poznaniu.

Decyzja ta została zakomunikowana Ambasadorowi Federacji Rosyjskiej w Warszawie w poniedziałek 8 lutego 2021 r. Działania Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej podjęte zostały w ścisłej koordynacji z władzami Republiki Federalnej Niemiec oraz Królestwa Szwecji, których przedstawiciele dyplomatyczni zostali również bezpodstawnie uznani za personae non gratae przez władze Federacji Rosyjskiej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej pragnie jednocześnie zapewnić, że bez względu na naciski ze strony władz rosyjskich, polscy dyplomaci będą nadal realizować w Federacji Rosyjskiej zadania służbowe, do których są uprawnieni na podstawie Konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

mzd/ par/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.02.2021, 18:07
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ