Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: oświadczenie ws. ataków cybernetycznych wymierzonych w procesy wyborcze w Wielkiej Brytanii (komunikat)

07.12.2023, 16:03aktualizacja: 07.12.2023, 16:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje:

Polska przyjmuje z dużym zaniepokojeniem informacje przekazane przez Wielką Brytanię w sprawie rosyjskich ataków cybernetycznych wymierzonych w instytucje demokratyczne oraz procesy wyborcze w tym kraju.

Polska deklaruje pełną solidarność z Wielką Brytanią. Nasze stanowisko w tej sprawie wyrażone jest w deklaracji Unii Europejskiej. Zdecydowanie potępiamy wszelkie formy szkodliwych działań w cyberprzestrzeni, których celem jest destabilizacja instytucji demokratycznych, administracji publicznej i życia społecznego. Stanowczo opowiadamy się za przestrzeganiem przez państwa, sektor prywatny i osoby fizyczne zasad odpowiedzialnego zachowania w przestrzeni cybernetycznej zaakceptowanych przez ONZ. Wszystkie państwa broniące zasad demokracji jako podstawy ładu międzynarodowego muszą ze sobą blisko współpracować dla obrony tych wartości, również w cyberprzestrzeni.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ kos/ par/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.12.2023, 16:03
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ