Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: Rozmowa telefoniczna ministra Raua z szefem dyplomacji Pakistanu (komunikat)

08.09.2021, 17:56aktualizacja: 08.09.2021, 17:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

Omówienie sytuacji bezpieczeństwa w Azji Południowej w kontekście kryzysu w Afganistanie oraz bieżące kwestie z zakresu relacji dwustronnych były głównymi tematami rozmowy ministra Zbigniewa Raua z ministrem Makhdoomem Shahem Mahmoodem Qureshi.

Szef polskiego MSZ podziękował za pomoc Pakistanu w działaniach na rzecz wsparcia ewakuacji obywateli Afganistanu współpracujących z Polskim Kontyngentem Wojskowym i byłą Ambasadą RP w Kabulu.

Oceniając obecną sytuację w Afganistanie, minister Rau podkreślił konieczność współdziałania społeczności międzynarodowej. Jak wskazał, jest to kluczowe zarówno dla „utrzymania postępu osiągniętego przez Afganistan w ostatnich 20 latach, ale także dla zapobieżenia temu, by Afganistan stał się źródłem regionalnej i globalnej destabilizacji”. Swoją ocenę sytuacji w Afganistanie przedstawił również szef pakistańskiej dyplomacji.

Oceniając stan relacji dwustronnych minister Zbigniew Rau zaznaczył, że Pakistan jest dla Polski ważnym partnerem w regionie Azji Południowej. Obaj ministrowie wyrazili jednocześnie nadzieję na dalsze umacnianie dwustronnych kontaktów, których intensywność została ograniczona z powodu pandemii COVID-19.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ kos/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.09.2021, 17:56
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ