Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: Spotkanie Ministra Czaputowicza z Ambasadorem Słowacji (komunikat)

30.06.2020, 17:34aktualizacja: 30.06.2020, 17:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

Spotkanie Ministra Czaputowicza z Ambasadorem Słowacji

– Cieszymy się z bardzo dobrego stanu relacji między Warszawą i Bratysławą, które cechuje zbieżność poglądów na współczesne stosunki międzynarodowe – podkreślił szef polskiej dyplomacji podczas rozmowy ze słowackim ambasadorem Andrejem Drobą.

Najważniejszym tematem spotkania było zbliżające się polskie przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej i planowany na 3 lipca szczyt premierów V4, przy okazji którego będzie miała miejsce robocza wizyta premiera Słowacji Igora Matoviča. Omówiono także kwestię spotkania ministrów spraw zagranicznych Grupy, które odbędzie się 7 lipca w Wadowicach.

Minister Jacek Czaputowicz podziękował ambasadorowi Drobie za decyzję władz słowackich o umieszczeniu Polski na liście państw bezpiecznych i otwarciu granicy polsko-słowackiej. – Jest to szczególnie ważna informacja dla polskich pracowników transgranicznych pracujących m.in. w Austrii oraz dla innych naszych obywateli w związku z rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym – podkreślił minister.

Szef polskiej dyplomacji złożył także słowackiemu ambasadorowi życzenia satysfakcjonującej misji w Polsce. Było to pierwsze spotkanie ministra Czaputowicza z ambasadorem Słowacji od czasu złożenia przez Andreja Drobę listów uwierzytelniających 26 lutego br.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ ryb/ krap/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.06.2020, 17:34
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ