Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: Spotkanie Ministra Zbigniewa Raua z Dyrektorem Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE (komunikat)

16.04.2021, 14:48aktualizacja: 16.04.2021, 14:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje:

Polsce jako państwu – gospodarzowi ODIHR, szczególnie zależy na aktywnym i skutecznym działaniu tej instytucji. Z dumą wspieramy ODIHR w jego misji umacniania demokracji i popierania praw człowieka w całym regionie OBWE – powiedział minister spraw zagranicznych, prof. Zbigniew Rau podczas dzisiejszego spotkania z nowo powołanym Dyrektorem Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) w Warszawie, Matteo Mecaccim.

Wiodącymi tematami spotkania były główne obszary współpracy Polski z Biurem Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE (ODIHR) w zakresie promocji demokracji, rządów prawa oraz praw człowieka, również w perspektywie polskiego przewodnictwa w OBWE w 2022 roku. Minister spraw zagranicznych, prof. Zbigniew Rau podziękował Dyrektorowi Mecacciemu za aktywne zaangażowanie ODIHR w sprawę praw człowieka na Białorusi, w tym wyrażenie zaniepokojenia dyskryminacją polskiej mniejszości narodowej w tym państwie oraz ostatnimi atakami władz białoruskich na jej przedstawicieli.

Sytuacja, z jaką mamy w ostatnim czasie do czynienia na Białorusi, dowodzi tego, że agenda ODIHR pozostaje niezmiennie aktualna. Społeczność międzynarodowa potrzebuje instytucji, które będą stały na straży wspólnych wartości demokracji i poszanowania praw człowieka. Dlatego zależy nam na umacnianiu efektywności działań ODIHR - powiedział szef polskiej dyplomacji.

Siedziba Biura mieści się w Warszawie, gdzie odbywa się też coroczne Spotkanie Przeglądowe Wymiaru Ludzkiego OBWE, będące największą w Europie regularną konferencją na temat problematyki praw człowieka i promocji demokracji.

Matteo Mecacci został wybrany na Dyrektora Biura Instytucji Demokratycznych oraz Praw Człowieka OBWE podczas posiedzenia Rady Ministerialnej OBWE w Tiranie w grudniu 2020 roku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

reb/ godl/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.04.2021, 14:48
Źródło informacji CIR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ