Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: Spotkanie ministra Zbigniewa Raua z kierownikami placówek państw arabskich akredytowanymi w Polsce (komunikat)

14.01.2021, 14:53aktualizacja: 14.01.2021, 14:54

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

Czwartkowa rozmowa miała na celu podkreślenie znaczenia relacji z tym regionem świata i zaprezentowanie priorytetów polityki zagranicznej RP. W czasie rozmowy uczestnicy wymienili opinie na temat najważniejszych wydarzeń i trendów w polityce międzynarodowej, jak również na temat ostatnich wydarzeń w regionie.2021.01.14 Warszawa . Minister Zbigniew Rau. Wideokonferencja Ambasadorzy Państw Arabskich.

Minister Rau w swoim wystąpieniu zapewnił o determinacji do dalszego wzmacniania współpracy dwustronnej i ciągłego poszukiwania nowych płaszczyzn jej rozwoju. – W naszych stosunkach dwustronnych z państwami Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej pragniemy skoncentrować się na wzmocnieniu więzi i poszukiwaniu nowych obszarów współpracy, w tym w obszarze relacji gospodarczych. Pozytywne doświadczenia z przeszłości tworzą solidny fundament dla przywrócenia obecności szerokiej oferty polskich firm i przedsiębiorców – podkreślił szef MSZ. Zwrócił także uwagę na więzi historyczno-kulturowe łączące Polskę ze światem arabskim oraz przypomniał o wsparciu udzielanym przez Polskę państwom regionu w walce z pandemią COVID-19. Na zakończenie spotkania minister Rau przekazał życzenia dla korpusu arabskiego, zwracając uwagę na potrzebę wolności, bezpieczeństwa, dobrobytu i pokoju w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

W spotkaniu, które odbyło się w formule telekonferencji, udział wzięło 15 ambasadorów i szefów misji dyplomatycznych państw arabskich akredytowanych w Polsce z Warszawy oraz z Berlina. Poprzednie spotkanie w tej formule odbyło się w kwietniu 2018 r.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Załączniki do komunikatów są dostępne za pośrednictwem nowej Platformy Serwisowej PAP: serwis.pap.com.pl. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ wni/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.01.2021, 14:53
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ