Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: Spotkanie szefów dyplomacji V4 w Wadowicach (komunikat)

03.07.2020, 17:22aktualizacja: 03.07.2020, 17:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

7 lipca br. w Wadowicach odbędą się rozmowy ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej. Będzie to pierwsze spotkanie na tym szczeblu w ramach polskiej prezydencji w V4, która rozpoczęła się 1 lipca br.

Gospodarzem szczytu będzie szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Minister przedstawi główne założenia rotacyjnej, rocznej prezydencji. Wśród głównych punktów agendy szczytu są m.in. Wieloletnie Ramy Finansowe, prezydencja Niemiec w Radzie Unii Europejskiej, kwestia rozszerzenia Unii Europejskiej, współpraca z partnerami wschodnimi Unii, a także współpraca transatlantycka i stosunki UE-Chiny.

Rozmowy plenarne ministrów spraw zagranicznych Polski, Czech, Słowacji i Węgier odbędą się Urzędzie Miasta w Wadowicach. Następnie Jacek Czaputowicz, Tomáš Petříček, Ivan Korčok i Péter Szijjártó złożą kwiaty pod pomnikiem papieża Jana Pawła II, odwiedzą bazylikę wadowicką i dom Wojtyłów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mst/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.07.2020, 17:22
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ