Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: spotkanie wiceministra K. Pawlika z szefem planistów indonezyjskiego MSZ (komunikat-korekta)

26.03.2015, 21:56aktualizacja: 26.03.2015, 21:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

- Przypadająca w tym roku 60. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych stanowi doskonałą okazję do zacieśnienia współpracy pomiędzy Polską i Indonezją – powiedział wiceminister Konrad Pawlik, który 26 marca gościł w Warszawie Darmansjah Djumala, Dyrektora Generalnego Departamentu Analizy Polityki i Rozwoju MSZ Indonezji.

Darmansjah Djumala przedstawił założenia polityki zagranicznej nowego rządu Indonezji oraz plany zacieśniania współpracy z Polską, zwłaszcza w obszarze dyplomacji ekonomicznej.

Uczestnicy spotkania podkreślili duże znaczenie 60. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych. Zdaniem rozmówców zacieśnianie dialogu politycznego stanowi potencjał do rozszerzenia współpracy w innych obszarach, m.in. edukacji i handlu. –Liczymy na zakończenie w tym roku negocjacji dwustronnej umowy o współpracy w zakresie szkolnictwa wyższego - podkreślił wiceminister Pawlik.

Dyrektor Djumala poinformował, że jeszcze w tym roku do Polski przyjadą ministrowie handlu, transportu i infrastruktury Indonezji.

Wiceminister Pawlik przedstawił stronie indonezyjskiej polską ocenę sytuacji na Ukrainie oraz perspektywy jej rozwoju.

Polska i Indonezja nawiązały stosunki dyplomatyczne we wrześniu 1955 r. Najważniejszym wydarzeniem ostatnich lat w relacjach dwustronnych była wizyta prezydenta Susilo Bambang Yudhoyono w Polsce (3-5 września 2013 r.).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ tnt/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.03.2015, 21:56
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ