Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: Wiceminister Arkadiusz Mularczyk z wizytą w Serbii (komunikat)

23.02.2023, 19:21aktualizacja: 24.02.2023, 08:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje:

W dniach 22-23 lutego br. Arkadiusz Mularczyk, Sekretarz Stanu w MSZ przebywał z dwudniową wizytą w Belgradzie, podczas której rozmawiał z Ivicą Dačiciem, I wicepremierem i Ministrem Spraw Zagranicznych oraz Borko Stefanoviciem, wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Narodowego oraz przewodniczącym parlamentarnej Komisji Spraw Zagranicznych.

W programie wizyty znalazło się również spotkanie z parlamentarną Grupą Przyjaźni z Polską. Wśród tematów podnoszonych w trakcie spotkania znalazły się: polsko-serbskie relacje dwustronne i proces integracji europejskiej Serbii. Istotnym punktem rozmów była także kwestia rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz problematyka odszkodowań za straty wojenne w związku z niemiecką agresją na Polskę podczas II wojny światowej.

Na zakończenie wizyty minister Mularczyk złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym obywateli Serbii pomordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej oraz spotkał się z dyrektorem Muzeum Ofiar Ludobójstwa Dejanem Risticiem.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

dka/ mir/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.02.2023, 19:21
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ