Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: wiceminister Konrad Pawlik z wizytą w Gruzji (komunikat)

29.03.2015, 17:48aktualizacja: 29.03.2015, 17:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

Przygotowania do szczytu Partnerstwa Wschodniego w Rydze, sytuacja w Gruzji i w regionie Południowego Kaukazu oraz polsko-gruzińskie stosunki dwustronne były głównymi tematami rozmów podsekretarza stanu w MSZ Konrada Pawlika z minister spraw zagranicznych Gruzji Tamar Beruczaszwili i wiceministrem integracji europejskiej i euroatlantyckiej Arczcilem Karauszwili.

Podczas wizyty 27-28 marca w Tbilisi podsekretarz stanu Konrad Pawlik odbył również rozmowy z wiceministrem spraw zagranicznych Gruzji Gigi Gigiadze. Spotkał się także z przedstawicielami opozycji parlamentarnej oraz gruzińskich ośrodków analitycznych.

Wiceminister złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego w stolicy Gruzji.

Podczas spotkania Konrad Pawlik i wiceminister ds. europejskich Gigi Gigiadze uzgodnili zasady działania Konferencji Tbiliskiej, będącej formą polskiego wsparcia dla realizacji europejskich i euroatlantyckich aspiracji Gruzji. Ułatwi ona w szczególności wdrożenie Porozumienia o stowarzyszeniu Gruzji z UE. Inauguracja Konferencji Tbiliskiej przez ministrów spraw zagranicznych Gruzji i Polski planowana jest podczas wspólnej kwietniowej wizyty w Tbilisi szefów dyplomacji Polski, Danii i Szwecji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/ pz/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.03.2015, 17:48
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ