Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: Wizyta pełnomocników i ambasadorów ds. Partnerstwa Wschodniego państw UE w Armenii i Azerbejdżanie (komunikat)

22.11.2022, 22:14aktualizacja: 23.11.2022, 09:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

Pełnomocnicy i ambasadorowie ds. Partnerstwa Wschodniego dwunastu państw Unii Europejskiej (Austrii, Cypru, Estonii, Finlandii, Francji, Holandii, Irlandii, Litwy, Luksemburga, Niemiec, Polski i Szwecji) oraz Specjalny Wysłannik Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych ds. Partnerstwa Wschodniego w dniach 15-18 listopada wzięli udział w wizycie w Armenii i Azerbejdżanie. Uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami władz obydwu państw. Celem wizyty na Kaukazie była kontynuacja dialogu na temat przyszłości polityki Partnerstwa Wschodniego, zwłaszcza uzyskanie informacji na temat oczekiwań państw partnerskich w kontekście nowej sytuacji geopolitycznej.

W Armenii pełnomocnicy spotkali się z prezydentem Vahagnem Khachaturyanem i premierem Nikolem Paszinianem, z ministrem i wiceministrem spraw zagranicznych, rzeczniczką praw człowieka, wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Narodowego, sekretarzem Biura Bezpieczeństwa oraz przedstawicielami organizacji społeczeństwa obywatelskiego.

Z kolei w Azerbejdżanie spotkali się z prezydentem Ilhamem Alijewem oraz uczestniczyli w spotkaniach z ministrem spraw zagranicznych, przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych i Międzyparlamentarnych Parlamentu, przewodniczącym Narodowej Agencji ds. Rozminowywania oraz przedstawicielami organizacji społeczeństwa obywatelskiego.

Pełnomocnicy i ambasadorowie uczestniczyli również w briefingach z szefami delegacji unijnych oraz z szefami misji dyplomatycznych państw członkowskich UE.

Podczas wizyt potwierdzono zaangażowanie Unii w politykę Partnerstwa Wschodniego i wagę relacji UE z obydwoma państwami.

Rzecznik Prasowy MSZ Łukasz Jasina

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ wni/ par/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.11.2022, 22:14
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.