Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSZ: Wizyta wiceministra Przydacza w Berlinie w związku z otwarciem wystawy „Niech żyje Białoruś!” i konsultacjami polsko-niemieckimi (komunikat)

24.06.2021, 20:08aktualizacja: 25.06.2021, 08:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSZ informuje:

W dniach 23-24 czerwca podsekretarz stanu, Marcin Przydacz przebywał z wizytą w Berlinie. Wspólnie z wiceminister w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Magdaleną Gawin otworzył wystawę „Niech żyje Białoruś!” w Instytucie Pileckiego.

Wiceminister podkreślił, że Polska zdecydowanie popiera demokratyczne aspiracje Białorusinów i podejmuje szereg działań praktycznych wspierających białoruskich aktywistów, którzy podlegają represjom lub są zmuszani do opuszczenia swojego kraju.

Wiceminister przeprowadził także konsultacje ze swoim niemieckim odpowiednikiem, sekretarzem stanu w niemieckim MSZ Miguelem Bergerem oraz zastępcą dyrektora ds. polityki zagranicznej w Urzędzie Kanclerskim, Christiną Beinhoff.

Podczas konsultacji omówiono najważniejsze problemy w zakresie polityki bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa energetycznego. Przedmiotem rozmów były także relacje transatlantyckie oraz przygotowania do objęcia przez Polskę Przewodnictwa w OBWE w 2022 r. Jednym z głównych tematów była tematyka wschodnia w przededniu spotkania Rady Europejskiej. Wiceminister Przydacz podkreślił, że „w świetle agresywnej polityki Federacji Rosyjskiej, w tym ataków hybrydowych na państwa zachodnie, Unia Europejska musi zachowywać jedność i konsekwentnie wzmacniać swoją odporność."

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ mok/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.06.2021, 20:08
Źródło informacji MSZ
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.