Newsletter

Polityka i społeczeństwo

NBP: Dotarliśmy do 45 krajów, publikując około 100 tekstów w 22 językach i generując ponad 1 miliard zasięgu (komunikat)

23.12.2021, 13:03aktualizacja: 23.12.2021, 13:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Narodowy Bank Polski informuje:

W ramach kampanii „Opowiadamy Polskę Światu” artykuł Prezesa NBP ukazał się m.in.: we francuskim dzienniku „L’Opinion”, australijskim „Naszym Piśmie”, filipińskim „The Philippine Business and News”, a także w magazynie „Agefi” w Luksemburgu oraz na stronie internetowej Ambasady RP w Szwecji.

Warszawa, 23 grudnia 2021 r. – Narodowy Bank Polski poinformował, że w ramach kolejnej edycji kampanii „Opowiadamy Polskę Światu” artykuł Prezesa NBP ukazał się m.in.: we francuskim dzienniku „L’Opinion”, australijskim „Naszym Piśmie”, filipińskim „The Philippine Business and News”, a także w najważniejszym magazynie finansowym „Agefi” w Luksemburgu oraz na stronie internetowej Ambasady RP w Szwecji.

Od początku kampanii „Opowiadamy Polskę Światu” z informacją o innowacyjnej Polsce i roli banku centralnego w skutecznym wychodzeniu z pandemii oraz strategicznych zasobach złota NBP dotarł do 45 krajów, publikując około 100 tekstów w 22 językach i generując ponad 1 miliard zasięgu.

W artykule pt. „Polski cud gospodarczy” profesor Adam Glapiński wskazuje, że kluczem do naszego sukcesu była wielka pracowitość i energia Polaków.

Polska gospodarka szybko i systematycznie nadrabia dystans wobec bogatszych krajów europejskich, czego efektem jest coraz wyższy poziom życia Polaków. Należy przy tym pamiętać, że musieliśmy odrobić straty, które akumulowały się przez długie dekady, a które były efektami trudnych dziejów Polski. Nasz kraj na 123 lata zniknął z mapy świata, ucierpiał w dwóch wojnach światowych i ma za sobą kilkadziesiąt lat komunizmu. Obecnie możemy z satysfakcją i dumą patrzeć, jak te historyczne zaległości znikają. Co więcej, Polska stała się gospodarką, która doskonale radzi sobie z wyzwaniami i ponosi mniejsze koszty globalnych szoków niż inne kraje. Tak było w przypadku globalnego kryzysu finansowego. I tak stało się również w ubiegłym roku, gdy świat zmagał się z kryzysem wywołanym pandemią COVID-19. Gdybyśmy poszukiwali jednego czynnika odpowiadającego za te gospodarcze sukcesy Polski, to jego identyfikacja nie przysporzyłaby żadnych trudności – jest nim ambicja i ciężka praca Polaków – pisze Prezes NBP.

Zdaniem prof. Adama Glapińskiego Polska doskonale poradziła sobie z trudnymi uwarunkowaniami spowodowanymi wybuchem pandemii COVID-19. I nie tylko udało się ograniczyć straty gospodarcze, ale także dość szybko powrócić na ścieżkę dynamicznego wzrostu. […] Dziś spełniają się marzenia wielu pokoleń Polaków. Polska staje się coraz silniejszym gospodarczo krajem, który po całych dekadach zmagań z niekorzystnymi uwarunkowaniami geopolitycznymi i historycznymi systematycznie umacnia swoją pozycję w Europie – zaznaczył Prezes NBP.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ ms/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.12.2021, 13:03
Źródło informacji NBP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ