Newsletter

Polityka i społeczeństwo

NBP: Prezes NBP prof. Adam Glapiński laureatem głównej nagrody „Polski Kompas 2021” (komunikat)

12.10.2021, 21:44aktualizacja: 13.10.2021, 09:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Narodowy Bank Polski informuje:

Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP został laureatem głównej nagrody „Polski Kompas 2021”.

Nagroda główna „Polski Kompas 2021” została przyznana prof. Adamowi Glapińskiemu za „bezkompromisowe, przemyślane i skuteczne decyzje podejmowane przez bank centralny w czasie kryzysu, za złoto, którego wciąż przybywa w skarbcu Narodowego Banku Polskiego, za niezależność i spokój godny władzy finansowej kraju”. Wręczamy dziś Polski Kompas kapitanowi flagowego okrętu polskiego życia gospodarczego. To jest kapitan z ogromnym doświadczeniem, który udowodnił już, że potrafi ten statek wyprowadzić z niejednej burzy, omijając niejedną rafę, niejedną mieliznę – uzasadniał przyznanie nagrody Michał Karnowski, dziennikarz tygodnika „Sieci” i członek Zarządu grupy medialnej Fratria. – Wierzymy, że ten Polski Kompas będzie wskazywał panu i nam wszystkim i bankowi dobrą drogę do sukcesów, kierunek dobrych zmian i dobry szlak – mówił Michał Karnowski, gratulując Prezesowi NBP.

Prezes NBP prof. Adam Glapiński, dziękując za przyznanie nagrody w imieniu swoim i pracowników NBP, powiedział: To jest ogromny zaszczyt, zarówno dla mnie, jak i dla całej załogi statku nazywającego się NBP

– Narodowy Bank Polski. W swoim wystąpieniu przypomniał działania NBP podjęte w czasie pandemii COVID-19. Państwo polskie – rząd i Narodowy Bank Polski – wydało na walkę z kryzysem około 200 mld złotych. […] Gdyby kryzys był dwa razy cięższy i dwa razy dłuższy też byśmy dali radę, też byśmy nie dopuścili do masowego bezrobocia. […] Nasze możliwości są naprawdę duże, sytuacja gospodarcza państwa jest dobra, chociaż sytuacja gospodarcza na świecie i w Europie robi się coraz trudniejsza – powiedział profesor Glapiński.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ lgs/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.10.2021, 21:44
Źródło informacji NBP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ