Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Niewielkie Skarszewy - dwa wielkie projekty

06.07.2023, 16:30aktualizacja: 06.07.2023, 16:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UMWP
Fot. UMWP
Do niewielkiego pomorskiego miasta Skarszewy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 trafiło 21 mln zł. Dzięki regionalnemu i unijnemu wsparciu powstało Lokalne Centrum Usług Społecznych, zrewitalizowano Stare Miasto i otoczenie dworca kolejowego.

Projekt, realizowany przez Stowarzyszenie Integracja Na Plus, miał na celu poprawę dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i opiekuńczych, w tym usług specjalistycznych w miejscu zamieszkania i sąsiedzkich, asystenckich oraz do miejsc opieki wytchnieniowej. W efekcie w Lokalnym Centrum Usług Społecznych z pomocy mogą korzystać osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Dodatkowo, w ramach projektu przebudowano i wyremontowano jeden z budynków na potrzeby mieszkań wspomaganych, a dla Centrum zakupiono i wyposażono mikrobus.

Łączna wartość tego projektu to ponad 5,2 mln zł, w tym ponad 4,5 mln zł stanowiło dofinansowanie ze środków unijnych.

Rewitalizacja, objęta drugim z projektów, objęła obszar Starego Miasta oraz w okolice nieczynnego dworca kolejowego, gdzie wyremontowano budynki mieszkalne, przebudowano ulice i zmodernizowano infrastrukturę podziemną. Prace objęły też utworzenie nowego placu zabaw dla dzieci oraz zagospodarowanie brzegu rzeki Wietcisa. W jednym z odnowionych obiektów powstało Centrum Wspierania Rodziny, które prowadzi także usługi asystenckie i opiekuńcze skierowane w szczególności do seniorów i osób niepełnosprawnych.

Ten projekt pochłonął łącznie ponad 15,5 mln zł; połowa środków to dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Pomorza 2014-2020.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.07.2023, 16:30
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ