Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA - bezpłatny webinar

12.06.2024, 13:10aktualizacja: 12.06.2024, 13:25

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Kancelaria Prawna Skarbiec
Kancelaria Prawna Skarbiec
Działając na międzynarodowym rynku firma może wpaść w kłopoty tylko dlatego, że partner z zagranicy podlega innym zasadom i innemu prawu niż polska firma. 25 czerwca odbędzie się bezpłatny webinar dedykowany polskim przedsiębiorcom współpracującym z firmami z USA, na którym Mec. Robert Nogacki opowie jak zabezpieczyć interesy swoje, jako członka zarządu i firmy.

Zrozumienie i świadomość swoich obowiązków vs obowiązków i zasad obowiązujących partnera z innego kraju jest kluczowa dla zabezpieczenia interesów swoich jako członka zarządu i interesów spółki. W końcu decyzje podejmowane w czasie zawirowań na rynkach finansowych mogą skończyć się osobistą odpowiedzialnością i zarzutami karnymi.

O praktycznych aspektach współpracy polskich firm z firmami z USA opowie mecenas Robert Nogacki, partner zarządzający Kancelarią Prawną Skarbiec wraz z Michaelem H. Traison, partnerem w departamencie ds. upadłości firm i praw wierzycieli w nowojorskiej kancelarii Cullen & Dykman na bezpłatnym webinarze.

Webinar „Niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA” kierowany jest do polskich przedsiębiorców współpracujących z firmami z rynku amerykańskiego i pracujących dla nich prawników. Prelegenci odpowiedzą między innymi na pytania:

  • Jakie są różnice pomiędzy zasadami odpowiedzialności członków zarządów firm polskich i amerykańskich? Jakie pułapki rodzi to dla polskich firm?
  • Jak członkowie zarządu mogą zabezpieczyć się przed odpowiedzialnością osobistą w przypadku współpracy z firmami z USA?
  • Jak zabezpieczyć firmę przed niewypłacalnością kontrahenta czy partnera biznesowego z USA ?
  • W jaki sposób odzyskać pieniądze od amerykańskiego wierzyciela?
  • Co zrobić w sytuacji, gdy amerykańska firma będąca dłużnikiem polskiej firmy ogłasza upadłość?

Webinar odbędzie się we wtorek 25 czerwca 2024 r. (15:00 czasu PL; 13.00 UTC) na platformie Zoom. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Rejestracji na wydarzenie można dokonać na stronie:

PL: https://kancelaria-skarbiec.pl/niewyplacalnosc-i-odpowiedzialnosc-czlonkow-zarzadu-w-polsce-i-usa-webinar-online/

ENG: https://kancelaria-skarbiec.pl/en/insolvency-and-liability-of-board-members-in-the-us-and-poland-webinar/

Link do spotkania online na platformie Zoom zostanie wysłany do zarejestrowanych uczestników przed spotkaniem.

Panelistami są uznane autorytety prawne z Polski i USA - mecenas Robert Nogacki, Kancelaria Prawna Skarbiec i Michael H. Traison, Cullen & Dykman - specjaliści w kwestiach odpowiedzialności członków zarządu, zabezpieczenia interesów spółki w sytuacji niewypłacalności, upadłości czy odzyskiwania wierzytelności i  zabezpieczania długu pod prawem polskim i amerykańskim.

Autor: Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizująca się w doradztwie prawnym, podatkowym oraz strategicznym dla przedsiębiorców

Źródło informacji: Kancelaria Prawna Skarbiec

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 12.06.2024, 13:10
Źródło informacji Kancelaria Prawna Skarbiec
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ