Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Noc Muzeów w MSW - zostań agentem specjalnym (komunikat)

13.05.2015, 14:41aktualizacja: 13.05.2015, 14:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSW informuje:

Chyba każdy z nas marzył, aby choć raz wcielić się w rolę agenta służb i zostać prawdziwym bohaterem - 16 maja zrealizujemy te marzenia. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaprasza na wyjątkową Noc Muzeów.

Służby MSW po raz kolejny zadbają, aby nasi goście nie nudzili się w tę wyjątkową noc. Każdy będzie mógł utrwalić swoje odciski palców oraz zobaczyć, w jaki sposób przeprowadza się oględziny miejsca popełnienia przestępstwa. Jedną z atrakcji będzie także możliwość obejrzenia samochodu wyposażonego m.in. w robota pirotechnicznego.

Każdy z odwiedzających będzie mógł także poznać umundurowanie, broń i specjalistyczny sprzęt jednostek specjalnych oraz wsiąść do opancerzonych samochodów. Nasi goście będą mieli okazję na żywo zobaczyć policyjne psy w akcji. Z kolei szpital kliniczny MSW przygotował pokazy ratownictwa i naukę pierwszej pomocy. W tę wyjątkową noc sprawdzimy także, co kryje laboratorium chemiczne straży pożarnej oraz zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnej fotobudce.

„Escape the room” w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych

W tym roku w gmachu ministerstwa po raz pierwszy odbędzie się gra „Escape the room”. To zabawa, która wymaga od uczestników analitycznego i krytycznego myślenia, szybkiego kojarzenia faktów oraz kreatywności i spostrzegawczości. Poszukiwanie rozwiązań, otwieranie kłódek, odczytywanie szyfrów, składanie łamigłówek, zadania zręcznościowe i użycie specjalnych narzędzi śledczych pozwolą na chwilę oderwać się od rzeczywistości. W zabawie wezmą udział osoby, które zwyciężyły w teście dotyczącym antyterroryzmu na profilu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na Facebooku.

Zwiedzanie gmachu ministerstwa

Nasi goście będą mieli również możliwość zwiedzenia gabinetu ministra spraw wewnętrznych, sali kolegialnej i obejrzenia galerii zdjęć ministrów. Zapraszamy w sobotę (16 maja) od godziny 18.00 z ważnymi dowodami osobistymi (dzieci i młodzież z legitymacjami szkolnymi). Wejście od ulicy Batorego 5.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.05.2015, 14:41
Źródło informacji MSW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.