Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Nowy token ELONGATE zobowiązuje się do przekazania 1000000 USD na rzecz różnych organizacji charytatywnych

23.04.2021, 13:48aktualizacja: 23.04.2021, 13:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

ELONGATE
ELONGATE

BERNO, Szwajcaria, 23 kwietnia 2021 r. /PRNewswire/ -- Token ELONGATE, dynamicznie zwiększający swoją wartość, który wystartował zaledwie 3 tygodnie temu, zobowiązał się do przekazania łącznie ponad 1000000 USD w formie darowizn pieniężnych na rzecz licznych organizacji charytatywnych. Utworzony na Binance Smart Chain, Elongate jest tokenem kryptowalutowym, który powstał z tweeta Elona Muska i od tego czasu ma za cel wykorzystać potencjał i kapitał memów oraz kultury internetowej, aby odmienić oblicze działalności dobroczynnej.

W ramach cyklu cotygodniowych transmisji na żywo zwanych imprezami charytatywnymi z udziałem zamkniętej społeczności inwestorów, Elongate przekazywał darowizny na rzecz organizacji charytatywnych, takich jak Children International, Action Against Hunger i The Ocean Cleanup. 4 kwietnia organizacja Children International przyjęła pierwszą darowiznę w wysokości 75000 USD, która została podniesiona do 325000 USD podczas ostatniej imprezy charytatywnej Elongate, odbywającej się 18 kwietnia. Action Against Hunger i The Ocean Cleanup otrzymały od społeczności Elongate w sumie 250000 USD. Kolejne zobowiązanie zostało przewidziane na rzecz fundacji Big Green, która dołączy do Elongate podczas transmitowanego na żywo wydarzenia, odbywającego się w ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. Big Green to organizacja non-profit założona przez Kimbala Muska i Hugo Mathesona, której misją jest tworzenie bezpiecznych i przyjaznych dzieciom przestrzeni, w których mogą się uczyć i rozwijać.

Elongate to token kryptowalutowy, który powstał jako efekt wpisu na Twitterze z dnia 25 marca br. autorstwa Elona Muska, miliardera, ikony świata technologii i filantropa. Na tej podstawie deweloper blockchain stworzył Elongate, token zorientowany na społeczność, który wykorzystuje ogólną naturę handlu kryptowalutami z inicjatywami charytatywnymi. Zaledwie kilka dni po jego powstaniu członkowie wspólnoty samodzielnie zorganizowali się, aby utrzymać, zarządzać i rozwijać projekt. Elongate jest obecnie zarządzany przez dyrektora generalnego Lorenzo Andree, informatyka biznesowego pracującego w Szwajcarii. Zespół nieustannie się powiększa i jest skoncentrowany na dalszym rozwoju swojej działalności. Obecnie Elongate nie ma żadnych powiązań z Elonem Muskiem.

Uwzględniając liczne zazębiające się i niezwykle pasjonujące inicjatywy Elongate, Gene Rhode Fuensalida Pantig, dyrektor ds. marketingu Elongate wyjaśnia: „Elongate ma konkretny cel, który polega na służeniu jako >>brama<< dla inicjatyw cyfrowych, które mają przejść do świata rzeczywistego. Przestrzeń kryptowalutowa to niewykorzystana siła, której entuzjaści - pochodzący z różnych środowisk - z chęcią przyczyniają się do zmiany otaczającego nas świata. Działalność charytatywna jest integralną częścią ekosystemu Elongate, który zamierzamy rozwijać poprzez ciągłe wzbogacanie naszej oferty. Poza programami filantropijnymi jesteśmy również w trakcie uruchamiania NFT launchpad oraz innych innowacji kryptowalutowych. Elongate jest w stanie zróżnicować swoją tożsamość nie tylko w sferze cyfrowej i kryptowalutowej, ale także w świecie rzeczywistym”.

Na chwilę obecną Elongate współtworzy grupa ponad 250000 posiadaczy, z łączną liczbą ponad 140000 użytkowników na wszystkich platformach i kanałach. Więcej informacji na temat Elongate można znaleźć na stronie https://www.elongate.cc/.

ELONGATE

W marcu 2021 roku ELONGATE rozpoczął swoje istnienie jako mem stworzony przez najpopularniejszego miliardera, Elona Muska. Walka z globalną pandemią zmusiła świat do przyjęcia cyfrowych inicjatyw w parabolicznej trajektorii. Zadaniem Elongate jest wykorzystanie możliwości autorefleksji i przekształcenie jej w działania charytatywne, które mogą przyczynić się do poprawy obecnego świata. Więcej informacji na temat Elongate można znaleźć na oficjalnej stronie https://www.elongate.cc/, na profilu na Facebooku https://www.facebook.com/elongate.cc  a także na Instagramie @elongate.cc.

Children International

Międzynarodowa organizacja Children International z siedzibą w Kansas City, Missouri, USA, jest pozarządową fundacją humanitarną działającą na rzecz zakończenia pokoleniowego łańcucha ubóstwa. Wykorzystując długoterminowe, ukierunkowane podejście, Children International wspiera dzieci i młodzież przez pierwsze dwie dekady ich życia, zapewniając dostęp do informacji i stanowiąc źródło inspiracji w obszarach związanych ze zdrowiem, edukacją, rozwojem umiejętności życiowych i zatrudnieniem. Umożliwiając młodym ludziom przemianę własnego życia, dokonują oni również transformacji swoich rodzin i społeczności, wskutek czego pomnażają dobro na całym świecie. Więcej informacji o tym, jak wesprzeć działalność organizacji, w tym poprzez darowizny w kryptowalutach, można znaleźć na stronie https://www.children.org/.

Action Against Hunger

Organizacja Action Against Hunger specjalizuje się w walce z głodem na świecie i jest liderem międzynarodowego ruchu, którego celem jest całkowite wyeliminowanie zagrażającego życiu głodu jeszcze za naszego życia. Przez ponad 40 lat organizacja humanitarna i prorozwojowa działała na pierwszej linii frontu, podejmując rozmaite działania i przeciwdziałając głodowi w prawie 50 krajach. W samym tylko 2019 roku zapewniła wsparcie ponad 17 milionom ludzi.

The Ocean Cleanup

Organizacja The Ocean Cleanup zajmuje się opracowywaniem zaawansowanych technologii mających na celu oczyszczenie światowych oceanów z zalegającego w nich plastiku. The Ocean Cleanup, założona w 2013 roku przez Boyana Slata, zatrudnia obecnie około 95 inżynierów i naukowców. Siedziba fundacji znajduje się w Rotterdamie w Holandii.

Big Green

Big Green to amerykańska fundacja non-profit zaangażowana w tworzenie zdrowych i bezpiecznych przestrzeni, w których dzieci mogą się uczyć i rozwijać. Poprzez organizację zajęć na świeżym powietrzu, ogrody i programy Big Green tworzy sieć powiązań pomiędzy edukacją i zdrowiem oraz oferuje rozwiązania, które angażują wszystkie grupy dzieci. Organizacja Big Green, założona w 2011 r. przez Kimbala Muska i Hugo Mathesona z zamiarem przeciwdziałania dysproporcjom zdrowotnym związanym z dietą, od czasu powstania znacznie się rozrosła się i działa w prawie 650 szkołach w Los Angeles, Denver, Chicago, Memphis, Detroit, Indianapolis i Pittsburghu, wspomagając uczniów, nauczycieli i ich rodziny poprzez programy szkolne, internetowe i domowe. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://biggreen.org/ lub na Twitterze i Instagramie @BigGreen.

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1492930/ELONGATE_Image.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1493177/ELONGATE_Logo.jpg

Źródło: ELONGATE 

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.04.2021, 13:48
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ