Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Nowy Tomyśl: „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023

08.01.2023, 22:32aktualizacja: 08.01.2023, 22:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Nowy Tomyśl
Fot. UM Nowy Tomyśl
Gmina Nowy Tomyśl rozważa możliwość przystąpienia do programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023 – moduł II. Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu, w związku z ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Programem przeprowadza lokalną diagnozę potrzeb i ogłasza nabór uczestników do w/w Programu.

Mogą z niego skorzystać seniorzy w wieku 65 lat  i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia. W ramach projektu zostanie zapewniony dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa”, które będą połączone z usługą teleopieki.   

W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie przycisku alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się z gotową do interwencji centralą.

Udział w programie będzie bezpłatny. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod nr telefonu: 61 44 26 987 lub osobisty w siedzibie Domu Dziennego Pobytu w Nowym Tomyślu, ul. Marszałka Piłsudskiego 8A, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00.

Zapisy przyjmowane będą do dnia 20 stycznia 2023 r.

Jednocześnie informuję, że lista osób objętych wsparciem uzależniona będzie od wysokości środków finansowych pozyskanych na ten cel – gmina może uzyskać do 80% dofinansowania z budżetu państwa. Pozostałą część sfinansuje we własnym zakresie.

Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w tym programie!

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 08.01.2023, 22:32
Źródło informacji Nowy Tomyśl
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.