Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Ogłaszamy wyniki konkursu „Moje podwórko jest w Europie”

13.03.2023, 08:33aktualizacja: 13.03.2023, 10:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP
Fot. PAP
Polska Agencja Prasowa rozstrzygnęła konkurs „Moje podwórko jest w Europie”. O zwycięstwo rywalizowało ponad stu uczestników, którzy przesłali filmy i galerie zdjęć pokazujące, jak fundusze europejskie zmieniły ich otoczenie.

Polska Agencja Prasowa ogłosiła konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszą pracę pokazującą, jak fundusze europejskie wpływają na codzienne życie Polaków i rozwój ich lokalnego otoczenia. Jury wybierało najciekawszy projekt spośród filmów i zdjęć przygotowanych przez zespoły składające się z co najmniej trzech osób. W konkursie wzięło udział 111 uczestników. 

Zwyciężył reportaż, w którym uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, LO im. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim pytają mieszkańców miasta o najważniejsze dla siebie inwestycje zrealizowane z uziałem funduszy europejskich. Główna nagroda – 3 tys. zł trafi do zespołu w składzie: Milena Piechaczek, Alicja Pukowiec, Klaudia Przyczka, Magdalena Kucza, Amelia Kaczmarz.

Drugie miejsce zdobyli uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy za film pokazujący najważniejsze dla autorów inwestycje zrealizowane ze wsparciem UE. Konkursowa praca została wykonana przez Tomasza Szymańskiego, Idę Czyżykowską i Julię Kempczyńską. 

Trzecie miejsce przypadło uczniom Zespołu Szkół, Technikum im. Księcia Bolka II w Strzegomiu. Jury doceniło ciekawe podejście do realizacji filmu, którego autorami są: Adam Kiełbasa, Dawid Andrzejak, Ewa Lipińska, Krzysztof Zbyrowski, Maja Kalinowska, Natan Wojtasik. 

Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają warsztaty z modelowania i druku 3D, łączące edukację technologiczną i STEAM z zaangażowaniem w aranżacje przestrzeni wspólnych np. szkolnej klasy. Uczestnicy poznają podstawy modelowania i druku 3D oraz obsługi drukarek 3D. 

Jury przyznało też wyróżnienie dla najwyżej ocenionej prezentacji zdjęć, którą przygotowali jako międzyszkolny zespół z Jeleniej Góry: Julia Dłuska, Szymon Dłuski oraz Jakub Dłuski. 

Wszyscy nagrodzeni uczestnicy otrzymają także nagrody rzeczowe. 

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Polityka Spójności w regionach”, który jest współfinansowany przez Komisję Europejską.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
Data publikacji 13.03.2023, 08:33
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.