Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Okolicznościowy cykl w radiowej Jedynce - „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II”

14.03.2023, 10:57aktualizacja: 14.03.2023, 11:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Program 1 Polskiego Radia zaprasza do słuchania wyjątkowych nagrań z wypowiedziami papieża Polaka. Już teraz cykl „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” w radiowej Jedynce od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18:33, w niedziele o godz. 18:25. Emisja potrwa do 2 kwietnia.

Tytuł „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” nawiązuje do treści homilii wygłoszonej przez papieża w Gnieźnie podczas pierwszej pielgrzymki do Polski. Wyraził on wówczas nadzieję, że to, co mówi na polskiej ziemi, dociera za pomocą środków masowego przekazu do rodaków na całym świecie, co w ówczesnej sytuacji politycznej wcale nie było oczywiste. Kiedy papież Jan Paweł II po raz pierwszy odwiedził Polskę, wszędzie witały go tłumy wiernych, które w skupieniu słuchały jego nauk. Dziś w słowach „Ufam, że mnie słyszycie” wybrzmiewa już inne oczekiwanie. Pragnienie, aby przesłanie Jana Pawła II było wciąż poznawane i aby kolejne pokolenia potwierdzały jego aktualność.

Wydany w 2019 roku przez Agencję Muzyczną dwupłytowy album „Ufam, że mnie słyszycie” ukazał się w związku z 40. rocznicą pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski.

Cyklu „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” można słuchać w Programie 1 Polskiego Radia od 10 marca do 2 kwietnia od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18:33, w niedziele o godz. 18:25.

Cykl do słuchania tutaj

Płyta do kupienia na stronie sklep.polskieradio.pl.

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich programów - Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio dla Ukrainy. Portal polskieradio24.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

KONTAKT:

Wydział Public Relations

Polskie Radio S.A.

e-mail: public.relations@polskieradio.pl

www.polskieradio.pl

Źródło informacji: Polskie Radio

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.03.2023, 10:57
Źródło informacji Polskie Radio
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.