Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Opublikowano harmonogram naborów w programie FERS (dokument)

31.03.2023, 13:53aktualizacja: 31.03.2023, 14:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

EC - Audiovisual Service
EC - Audiovisual Service
Opublikowano harmonogram naborów dla Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS). Pierwsze nabory na projekty związane z kształceniem i samozatrudnieniem wystartują w połowie kwietnia.

Ministerstwo Funduszy i Rozwoju Regionalnego opublikowało harmonogram naborów wniosków dla programu FERS. Harmonogram uwzględnia nabory planowane w ciągu najbliższych 12 miesięcy. W tym okresie zaplanowano uruchomienie 110 naborów, z czego 36 w trybie konkurencyjnym i 73 w trybie niekonkurencyjnym. Jak wskazano w komunikacie resortu, tryb realizacji jednego naboru zostanie określony w późniejszym terminie. Łączna kwota na nabory przewidziane w harmonogramie wynosi ponad 13,5 mld zł.

Jako pierwsze rozpoczną się nabory związane z europejskimi pożyczkami na kształcenie i samozatrudnienie, które wystartują 17 kwietnia. W kolejnych miesiącach zostaną uruchomione pożyczki w programach związanych z ekonomią społeczną oraz pożyczki na poprawę dostępności dla przedsiębiorców.

Od czerwca rozpoczynają się nabory projektów związanych z rozwojem dostępności cyfrowej w administracji publicznej. Do wykorzystania będzie m.in. ponad 66 mln zł na szkolenia. Natomiast na początku przyszłego roku ruszy m.in. finansowanie szkoleń dla pracowników zajmujących się wdrażaniem polityki z zakresu integracji i pomocy społecznej.

Harmonogram naborów jest dokumentem zawierającym informacje na temat planowanych konkursów i naborów niekonkurencyjnych w ramach programu. Zgodnie z art. 49 ust. 4 ustawy wdrożeniowej (w powiązaniu z art. 49 ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/1060 z 24 czerwca 2021 r.) harmonogram będzie podlegał aktualizacji minimum raz na koniec każdego kwartału.

Pełny harmonogram naborów wniosków do pobrania pod linkiem: https://samorzad.pap.pl/kategoria/fundusze-europejskie-w-regionach/opublikowano-harmonogram-naborow-w-programie-fers

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 31.03.2023, 13:53
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ