Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W mijającym roku wolontariusze Fundacji ORLEN zrealizowali ponad 200 akcji, w które zaangażowało się ponad 3 tys. osób. „Setki godzin pracy, tysiące uśmiechów i wiele historii, które pokazują, że razem możemy więcej. Od remontów świetlic, przez wsparcie hospicjów, po działania proekologiczne. Każda inicjatywa jest dowodem na to, że solidarność i wrażliwość są fundamentem naszej społeczności” -stwierdziła Joanna Sankler, członkini zarządu Fundacji ORLEN.
Jak co roku, Międzynarodowy Dzień Wolontariusza był okazją do zorganizowania wyjątkowej gali, która stała się piękną tradycją Fundacji ORLEN. W trakcie uroczystego spotkania podsumowano całoroczne działania i wręczono nagrody za najbardziej inspirujące projekty w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego.
„Wolontariat jest jednym z najgłębszych wyrazów solidarności i odpowiedzialności społecznej. Dzięki zaangażowaniu dobro przestaje być abstrakcją - staje się realną siłą, która zmienia życie ludzi i całych społeczności. Każda inicjatywa, każdy gest wsparcia, każda godzina poświęcona innym to dowód na to, że razem możemy budować lepszy świat. Dziękuję wszystkim wolontariuszom Fundacji ORLEN za Waszą pasję, determinację i wrażliwość. To dzięki Wam nasza misja nabiera prawdziwego znaczenia” - przekazała Joanna Sankler.
Jak dodał Ireneusz Sitarski, wiceprezes zarządu ORLEN ds. downstream, akcje wolontariatu są „cenne dla nas jako społeczności orlenowskich, ale również dla tych wspólnot, z którymi pracujemy”.
„Wolontariat jest wspaniałą inicjatywą. Ludzie przychodzą i pomagają innym. To jest niezwykle ważne dla nas, jako dla Grupy Kapitałowej ORLEN, by w ten sposób wspierać społeczności oraz wspólnie pracować z ludźmi na poziomie lokalnym” - powiedział Ireneusz Sitarski.
Podczas gali rozstrzygnięto konkurs „Wolontariat Roku”, w którym pracownicy Grupy ORLEN wybierali najlepsze inicjatywy prospołeczne. Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki oraz darowizny finansowe na wybrany cel społeczny.
„Dla nas ważne jest przede wszystkim to, że potrafimy pomóc drugiemu człowiekowi. W wolontariuszach otwierają się serca na drugiego człowieka, na inne aspekty życia i to jest piękne, a my dzięki temu uczymy się empatii. Wolontariat uzależnia, ale uzależnia bardzo pozytywnie - przyznała Małgorzata Zielińska-Kowalewska z ORLEN Laboratorium, liderka projektu „Gramy dla mocarzy”.
„Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za Waszą energię i serce. To dzięki Wam możemy wspólnie tworzyć lepszy świat. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych inicjatywach, bo dobro zawsze wraca” - stwierdziła Joanna Sankler, członkini zarządu Fundacji ORLEN.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 10.12.2025, 13:28 |
| Źródło informacji | PAP MediaRoom |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ